Deprem şehitlerinin kabirleri Türk bayrakları ile donatıldı

Elbistan’da, 6 Şubat 2023’teki depremde hayatını kaybedenlerin kabirleri, felaketin yıl dönümü arifesinde Türk bayrakları ile donatıldı.

Deprem şehitlerinin kabirleri Türk bayrakları ile donatıldı
Deprem şehitlerinin kabirleri Türk bayrakları ile donatıldı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan'la birlikte tüm Türkiye'yi yasa boğan 7,6 büyüklüğündeki depremin üzerinden bir yıla yakın bir zaman geçti. 1024 kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından ilçeye bağlı Çatova Mahallesi'nde oluşturulan asri mezarlıkta ise 185 deprem şehidinin kabri bulunuyor.

6 Şubat günü saat 13.24'te zamanın durduğu Elbistan'da yakınlarını kaybedenler, sürekli ziyaret ettikleri mezarlıkta dualar okuyor. Annesini, babasını, eşini, çocuğunu kara toprağa veren vatandaşlar, gözyaşlarına hakim olamıyor. Bazı mezarlara, hayatını kaybedenlerin özel eşyaları bırakılırken; kimliği belirlenemediği için ‘kimsesiz kız çocuğu’ yazılan bir mezar da bir hayırsever tarafından yaptırıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kuzey İlçeler Daire Başkanlığı, asrın felaketinin yıl dönümü öncesinde deprem şehitlerinin kabirlerini Türk bayrakları ile donattı.

Her bir kabrin başına ay yıldızlı bayraklar asılırken, konuyla ilgili olarak, “Asrın felaketinin merkez üssü olan Elbistan ilçemizde depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimiz için oluşturduğumuz Elbistan asri mezarlığında deprem şehitliği şehitlerimizi anmak adına Türk bayrakları ile donatıldı. Tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı dileriz. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın inşallah ülkemize memleketimize” denildi.

23 Oca 2024 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel