Projelerini, deprem şehidi arkadaşlarına adadılar

Elbistan DENEYAP Atölyesi’nde eğitim gören Geleceğin Teknoloji Yıldız Adayı öğrenciler, robotik kodlama proje şenliğindeki projelerini deprem şehidi arkadaşlarına adadı.

Projelerini, deprem şehidi arkadaşlarına adadılar
Projelerini, deprem şehidi arkadaşlarına adadılar
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren DENEYAP Atölyesi, geleceğin teknolojisi olarak görülen robotik ve kodlama aşamasını tamamladı. Öğrenciler, birbirinden özel projeler hazırladı. Öğrencilerin tamamen özgün fikirlerle yaptıkları projeler, 6 Şubat’taki depremde hayatını kaybeden öğrencilerden Abdülkerim Sevinçler anısına Elbistan Gençlik Merkezi salonundaki robotik kodlama proje şenliğinde sergilendi.

Serginin açılışına Koordinatör Kaymakam Osman Emre Öztürk, EMYO Müdürü Muharrem Eren, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Burada bir değerlendirme yapan Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, “Cumhurbaşkanlığımız icraat programı çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışması sonucu Gençlik Merkezimizde kurulan DENEYAP Atölyemizde gençlerimiz, sınav ve mülakat değerlendirilmesi sonucunda başarılı olan alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından tasarım ve üretim, robotik ve kodlama, elektronik programlama ve nesnelerin interneti, nanoteknoloji ve malzeme bilimi, havacılık ve uzay teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta eğitim alacaklardır” dedi.

Geleceğin mühendisleri ve bilim adamlarını yetiştirmek istediklerini belirten Özeren, “Geleceğin mühendisleri ve bilim adamlarının yetişeceği program kapsamında eğitim almaya hak kazanan her gencimiz bizim için çok kıymetli ve değerlidir. Geleceğimizin umudu olan bu gençlerimiz 3 yıllık bu süreçte, hem temel teknoloji yetkinlikleri hem de proje üretme kabiliyeti kazanacaklar. Dijitalleşmenin ve yapay zekanın etkisi altında şekillenecek olan iş dünyasında robotların birçok işi üstleneceği, bu bakımdan robotik kodlama becerisinin, geleceğin mesleklerine hazırlık anlamında kritik bir rol oynayacağı öngörülmektedir. Geleceğin teknolojisi olarak öngörülen robotik bilimine yapılan yatırımlar da gün geçtikçe artmaktadır. Hal böyle olunca, gençlerimizin bu bilimi öğrenmelerini önemsiyoruz.

Bugün burada ikinci konu başlığımız olan robotik ve kodlama eğitimlerini tamamlayarak kendi projelerini üreten ‘’Geleceğin Teknoloji Yıldız Adayı’’ gençlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

Koordinatör Kaymakam Osman Emre Öztürk, sergiyi gezerek projeleri yakından inceledi.

Kaymakam Öztürk, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

DENEYAP Atölyesi’ndeki öğrenciler de; projelerini, deprem şehidi olan arkadaşları Abdülkerim Sevinçler’e adadıklarını belirttiler.

 

22 Oca 2024 - 16:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel