Açtıkları kermesin gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışladılar

Elbistan Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu’nda, geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere anlamlı bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Açtıkları kermesin gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışladılar
Açtıkları kermesin gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışladılar
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu öğrencilerinin, geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere açtıkları ve annelerinin evde hazırladığı çeşitli gıda ürünlerinin yer aldığı kermes büyük ilgi gördü. Kermesin açılışına katılan Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Dal ve Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de öğrencilere destek oldu.

İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Dal, kermeste öğrencilere jandarmanın görevleri ve şehitlik mertebesinin önemini anlattı.

Dal, jandarmanın faaliyet alanı, görev anlayışı, bilgi, teknik, ekipman ve personel tanımları konularına değindi.

Şehitlik ve gazilik mertebelerine de dikkat çeken Dal, Mehmetçiğin sınır içinde ve dışında teröre karşı zorlu şartlarda kahramanca mücadele verdiğinin altını çizdi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de; duyarlılıklarından dolayı okul yönetimi, öğretmen, öğrenci velileri tebrik etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın, çok önemli bir işlev üstlendiğini hatırlatan Çetin, “Bayrağımız ve vatanımız için gözünü kırpmadan şehadet şerbeti içen ya da gazi olan Mehmetçiklerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Bugün burada düzenlenen kermes de öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin Mehmetçiğimizi unutmadıklarının, şehitlerimizi ve gazilerimizi de minik yüreklerinde taşıdıklarının bir göstergesi. Kahraman Mehmetçiklerimiz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara vefa borcumuzu sembolik de olsa ödeme adına kermesimizin geliri ülkemizi canları pahasına savunan aziz şehitlerimiz ve kahramanlarımız adına Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerime kalben teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öğrenciler de kendilerini ziyarete gelen Mehmetçiklere büyük sevgi gösterdi.

20 Oca 2024 - 16:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel