Gürbüz: “Tanzim satış ofisinde etin fiyatını 195 liraya sabitledik”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, tanzim satış ofisindeki et fiyatlarını sabitlediklerini belirterek, “Bu yıl da 195 liradan satış sürecek” dedi.

Gürbüz: “Tanzim satış ofisinde etin fiyatını 195 liraya sabitledik”
Haber albümü için resme tıklayın

 

İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’nda belediye bünyesinde hizmet veren tanzim ofisindeki et fiyatlarıyla ilgili değerlendirme yapan Başkan Gürbüz, üreticiden tüketiciye aracısız satış yaptıklarını söyledi.

Başkan Gürbüz, “Elbistan depremin merkez üssü maalesef birçok canımızı kaybettik. Onların acıları hala içimizde taze. Bununla beraber çok büyük bir oranda yıkım gerçekleşti. Yaklaşık yüzde 45 oranında hem konut hem de iş yerlerimizde yıkım oldu. Dolayısı ile bir taraftan konut ve iş yeri ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çalışıyoruz. Diğer taraftan da en temel gıda maddelerine ulaşabilmek adına üreticiden tüketiciye ulaştırabilmek adına tanzim satış ofisleri hazırladık. Vatandaşlarımıza üreticinin üretmiş olduğu fiyatlardan direk sunum gerçekleştiriyoruz. Et satışlarımız 195 liradan 2024 yılı içerisinde de fiyat artışı yapmadan devam edecek” ifadelerini kullandı.

Vatandaş odaklı bir çalışma örneği sergilediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Bununla beraber diğer tahıl ürünlerini de tanzim satış ofislerimizde üreticimizden almış oldukları ürünleri direk vatandaşlarımıza iletmiş olacak. Bu anlamda bizler yerel idare olarak tüm ürün ve üretimleri, aracılar olmaksızın tanzim satış ofislerimiz ile sunmaya 2024 yılı içinde de devam edeceğiz. Bu bizim vatandaşımıza borcumuz. Elbistan Belediyesi olarak onların en temel gıda ürünlerine en ekonomik şekilde ulaşmaları ile ilgili çabamız devam edecek” şeklinde konuştu.

20 Oca 2024 - 15:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel