2 kırsal mahallede köy tipi konutların inşası başlıyor

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, ilçede depremde yıkım yaşanan 2 kırsal mahallede daha afetzedeler için yapılacak köy tipi konutların temel kazma çalışmalarına başlanacağını söyledi.

2 kırsal mahallede köy tipi konutların inşası başlıyor
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan’da, 140 metrekarelik tek katlı 800 köy tipi konut yapılması planlanıyor. Köy tipi konutlar; depreme dayanıklı olmasının yanı sıra yöresel mimari ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projelendirildi. 6 Şubat’taki depremlerin ikincisinin merkez üssü olan Elbistan’ın kırsal mahallelerinde vatandaşların ihtiyacına göre yöresel mimariye uygun tek katlı köy tipi konutların bir kısmı tamamlanma aşamasına gelirken; yer seçim çalışması biten mahallelerde de temel kazıları başlıyor.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, yer tespit ve tahsis çalışmaları tamamlanan 2 mahallede kırsal konut yapım çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Evcihüyük ve Karamağara Mahalleleri’ndeki proje alanlarını inceleyen Kaymakam Ataman, betonarme olarak inşa edilecek köy tipi konutların proje onaylarının alındığını dile getirdi.

Kaymakam Ataman, köy tipi konutların temel kazılarının önümüzdeki hafta başlayacağını bildirerek, inşa sürecinin takipçisi olacaklarını ifade etti.

19 Oca 2024 - 17:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel