Ketizmen: “Anayasa Mahkemesi sendika ayrımcılığına dur dedi”

Hürriyetçi Eğitim-Sen Elbistan İlçe Başkanı Sefa Ketizmen, sendika üyeleri arasında ayrımcılık oluşturan yüzde 2 baraj uygulamasının Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildiğini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ketizmen, “Anayasa Mahkemesi, haklı olarak sendikalar arasında ayrımcılığa dur dedi ve kamu çalışanları arasında baraj olmayacağına hükmetti” ifadesini kullandı.

"Kuruş değil, duruş dedik ve duruşumuzdan zerre taviz vermeden hürriyet ateşini yakmaya devam ediyoruz" diyen Hürriyetçi Eğitim Sen Elbistan İlçe başkanı Sefa Ketizmen, "Bu süreçte bizlerle birlikte yol yürüyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eğitim çalışanı artık kaybeden olmak istemiyor. Sendika üyeleri arasında ayrımcılık yaratan yüzde 2 barajı Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi. 1 yıllık süreçte HÜRSEN konfederasyonuna bağlı sendikalardan ve Hürriyetçi Eğitim-Sen'den vazgeçmeyip bizimle bu yolda yürümeye devam ettiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki süreçte Danıştay'da devam eden davamız üzerinden üyelerimizin geriye dönük kayıplarının telafisi için mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

19 Oca 2024 - 16:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel