Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un anısına düzenlenen turnuva sona erdi

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce vatan şairi Mehmet Akif Ersoy anısına düzenlenen yıldızlar futbol turnuvası sona erdi.

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un anısına düzenlenen turnuva sona erdi
Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un anısına düzenlenen turnuva sona erdi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca, kentte öğrencilere sporu sevdirmek ve sporla iç içe bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini söyledi.

Yüzlerce öğrenciyi farklı branşlarda sporla buluşturan Okul Sporları çerçevesinde kendisi de sporcu ve güreşçi olan vatan şairi Mehmet Akif Ersoy anısına yıldızlar futbol turnuvası düzenlediklerini hatırlatan Karaca, “Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un sporcu ve güreşçi kişiliğinden yola çıkarak bu turnuvayı planladık. Gençliğimiz, çocuklarımız ve sporcularımız için örnek bir şahsiyet olan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Turnuvanın çekişmeli olduğu kadar fair-play çerçevesinde geçtiğini kaydeden Karaca, “Takımlarımız, maçlardan galip ayrılmak için tüm güçlerini sahaya yansıttı. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli maçlar izledik. Çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimine katkı sağlamayı amaçladığımız bu turnuva sonunda dereceye giren ve katılan tüm takımlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlara kupa, öğrencilere de madalya ve başarı belgeleri takdim edildi.

19 Oca 2024 - 12:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel