CHP Meclis Üyesi adayı Teyfik Çoğan: “Elbistan’ın kaderi AKP’nin tekelinde değil”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Belediye Meclis Üyesi adayı Teyfik Çoğan, 31 Mart yerel seçimlerini kazanmak için yola çıktıklarını belirterek, “Elbistan’ın kaderi AKP’nin tekelinde değil” dedi.

CHP Meclis Üyesi adayı Teyfik Çoğan: “Elbistan’ın kaderi AKP’nin tekelinde değil”
CHP Meclis Üyesi adayı Teyfik Çoğan: “Elbistan’ın kaderi AKP’nin tekelinde değil”
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’ın sancılı bir dönemden geçtiğini ifade eden Çoğan, Elbistan Belediyesi’nin 6 Şubat 2023’teki depremde yetersiz kaldığını savundu.

‘6 Şubat’ta gördük ki; belediye aslında sadece su parası ve çöp vergisi toplayan elle tutulur bir hizmeti olmayan içi boş bir kurummuş’ diyen CHP Elbistan Belediye Meclis Üyesi adayı Teyfik Çoğan, şöyle devam etti:

“Siyasi mücadelemizde koltuk elde etmek için değil seçim kazanmak için bu yola çıktık. Elbistan’ımızın kaderi AKP’nin tekelinde olmadığını, çaresiz olmadığını ve hiçbir vatandaşımızın çantada keklik olmadığını herkese gösterecek ve öğreteceğiz. Elbistan’ımız sancılı bir dönemden geçmektedir. 6 Şubat depreminde nice canlarımızı kaybettik, hepsinin mekanı cennet olsun ailelerine sabırlar diliyorum. 6 Şubat’ta gördük ki; belediye aslında sadece su parası ve çöp vergisi toplayan elle tutulur bir hizmeti olmayan içi boş bir kurummuş. O zor günlerde hiçbir vatandaşına el uzatamayanlar tekrar tek çare kendileriymiş gibi davranmaları ayrıca üzücüdür. Canlarımız enkaz altında kurtulmayı beklerken belediye sokaklara bir tane iş makinesi çıkartmamıştır. Vatandaşlarımızı huzursuzluk ve gerilim kuşatmıştır. Elbistan’ı refaha kavuşturmak için belediyenin gözle görülür hiç bir hizmeti olmamıştır.”

Elbistan Belediyesi’ni şeffaflık ilkesinden taviz vermeden yöneteceklerinin altını çizen Çoğan, liyakat sahibi kadroların işbaşında olacağını vurguladı.

Elbistan halkının da bu nedenle içinin rahat olması gerektiğine işaret eden Çoğan, “Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayımız Av. Erkan Gürbüz ve ekibi sevilen sayılan liyakat sahibi insanlardan oluşan mükemmel bir kadroya sahiptir. Yaptığımız her icraatta şeffaflık vazgeçilmez prensiplerimizin başında olacaktır. Halkımızın içi rahat olsun.

Billboardlarda ve sosyal medyada kendi resimlerini paylaşmayı hizmet zannedenler yanıldıklarını 31 Mart'ta anlayacaklar. Kendileri gibi düşünmeyenlere tepeden bakan bu zihniyete Elbistan’ımızın mecbur olmadığını inşallah hep birlikte göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Elbistan’ın il olması konusuna da değinen CHP Elbistan Belediye Meclis Üyesi adayı Teyfik Çoğan, “6 Şubat depreminin açtığı yaraların en hızlı şekilde sarılması için Elbistan'ın il olması zaruri ve haktır. Bu konuda atılması gereken tüm adımları atmaya kararlıyız. Elbistan'ın il olması için dedikodu değil gerçek icraatlarda hiç yorulmayacağız. Görüyoruz ki; AKP belediye başkan adayları bunu bir kere bile dile getirmeyi düşünmüyorlar, çünkü onların derdi Elbistan değil. Biz onlar gibi olmayacağız. Elbistan’ımızın göç vermeyen göç alan, tozuyla toprağıyla değil ferahlığı ve temizliği ile anılan bir şehir olması için elimizden geleni değil çok daha fazlasını yapmakta kararlıyız.

İstedikleri şeye çare, istemedikleri şeye bahane bulan bu yönetimi değiştirmek tüm halkımızın hakkıdır. İnşallah 31 Mart'ta halkımızın desteği ile hep birlikte el ele Elbistan’a hizmet etmeyi Rabbim bizlere nasip eylesin. Tüm halkımızın desteklerini bekliyorum” şeklinde konuştu.

18 Oca 2024 - 16:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel