KASKİ’den sayaçlarda donma riskine karşı uyarı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kış mevsimi nedeniyle, su sayaçlarında ve tesisatlarında oluşabilecek donma riskine karşı vatandaşları uyardı.

 

KASKİ, kış aylarında hava sıcaklıklarının aniden düşmesi ile birlikte su sayaçları ve tesisatlarında oluşabilecek donma riskini engellemek için bazı önemli uyarılarda bulundu.

Açıkta bulunan su boruları ve sayaçlarının koruyucu materyallerle sarılması gerektiğini belirten KASKİ, soğuğa karşı herhangi bir yalıtımı olmayan su sayaçlarının belirli bir süre kullanılmadığında donduğuna dikkat çekti.

Kurumun internet sitesinden yayımlanan duyuruda; donma ile karşı karşıya kalınması durumunda sayaca herhangi bir müdahalede bulunulmaması istendi.

Duyuruda, şöyle denildi:

“Mevsimsel kış şartlarına bağlı hava sıcaklıklarının düşmesi sebebiyle, su sayaçlarında ve tesisatlarda oluşabilecek donma riskini önlemek için, açıkta bulunan sayaç ve su borularını, önceden koruyucu materyallerle izole ederek koruyun. Oluşabilecek herhangi olumsuz bir durumda, sayaçlara müdahale etmeden 185 Çağrı Merkezimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.”

18 Oca 2024 - 15:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel