Anayola cepheli 21 dekar arazi satılacak

Göksun Milli Emlak Şefliği, mülkiyeti hazineye kayıtlı olan ilçeye bağlı Fındık Mahallesi’nde anayola cepheli 21 dekar araziyi açık teklif usulüyle satışa çıkardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruya göre, mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazın ham toprak vasfında olduğu belirtildi.

21 bin 59 metrekare yüzölçümüne sahip arazinin, açık teklif usulüyle Göksun Milli Emlak Şefliğinde teşekkül edecek komisyon huzurunda satılacağı belirtilen duyuruda; muhammen bedelin ise 380 bin lira olduğu bilgisine yer verildi.

Arazi satış ihalesinin, 22 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirileceği belirtilen duyuruda; peşin olarak ödenmesi halinde satış bedeline indirim uygulanacağı hatırlatıldı. İhaleyi alan kişi ya da firmanın satış bedelini 4’te 1’ini peşin ve kalan kısmını da en fazla 2 yılda ve kanuni faiz uygulanmak suretiyle eşit taksitler halinde ödeyebileceği dile getirildi.

Duyuruda; hazineye ait taşınmazların satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesna olduğu kaydedilerek satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaf olacağının altı çizildi.

17 Oca 2024 - 15:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel