Jandarmadan kaçak alkol imalathanesine dönüştürülen binaya operasyon

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, kaçak alkol imalathanesine dönüştürülen metruk binaya düzenlediği operasyonda 102 şişe sahte içki ile 10 litre etil alkol ile sahte bandrollere el konuldu.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı, başta görme kaybı olmak üzere ölümle sonuçlanabilen sahte alkol imali, satışı ve kullanımını önlemek amacıyla başarılı bir çalışmaya imza attı. Jandarma ekipleri, bir şahsın, sahte alkol imal ve ticareti yaptığı duyumu üzerine harekete geçti. Adli makamlardan alınan arama kararıyla birlikte söz konusu adrese çok sayıda personelin katılımıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda şüphelinin metruk binayı kaçak alkol imalathanesine dönüştürdüğü ortaya çıktı. Yapılan aramada 75 şişe sahte viski ve 27 şişe sahte votkanın yanı sıra 79 sahte bandrollü şişe kapağı, aroma verici, tatlandırıcı, 194 sahte bandrol ve sahte alkol yapımında kullanılan 10 litre etil alkol ele geçirildi. Sahte içki ve diğer malzemelere imha edilmek üzere el konuldu. Şüpheli şahıs da gözaltına alınarak hakkında adli tahkikata başlandı.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın, sahte içki, uyuşturucu gibi halkın sağlığı ve toplumsal yaşamı tehdit eden konular olmak üzere her türlü kaçakçılık olaylarının önlenmesi amacıyla operasyon ve çalışmalarının kararlılıkla süreceği vurgulandı.

Alkol tüketen vatandaşların da; körlük, tedavi edilmediği takdirde de koma ve solunum durması sonucu ölüme sebebiyet veren sahte içki kullanmamalarının altı çizildi. Vatandaşların, bu tarz alışverişlerini güvenilir ve bilinen yerlerden yapmaları istendi.

17 Oca 2024 - 12:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel