Türk Kızılay Elbistan Şubesi, kış yardımlarını tamamladı

Türk Kızılay Elbistan Şubesi, depremzedelere yönelik olarak hayata geçirilen kış yardımları programını tamamladı.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi, kış yardımlarını tamamladı
Türk Kızılay Elbistan Şubesi, kış yardımlarını tamamladı
Haber albümü için resme tıklayın

Kış yardımları çerçevesinde Elbistan'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara 900 adet gıda kolisi 1500 adet elektrikli ısıtıcı ve 1000 adet battaniye dağıtıldı.

Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde yardım çalışmalarıyla afetzedelere destek olan Kızılay, mevsim koşulları zorlaşmadan önce kış yardımları programını başlatmıştı. Kışlık giyimden, gıdaya, hijyenden nakdi yardıma uzanan bir planla depremzedelere yönelik yeni bir yardım programı yürüten Türk Kızılay, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Osmaniye’de eş zamanlı olarak dağıtımlarını gerçekleştirdi.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi de bu planlama kapsamında depremden etkilenen Elbistanlı vatandaşlara yardım sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Türk Kızılay Elbistan Şube Başkanı Mustafa Akan, konuyla ilgili açıklamasında; “Yaşadığımız zorlu sürecin 11. Ayındayız. Bu süre zarfında Türk Kızılay Elbistan Şubesi olarak kendisi de depremzede olan personellerimizle vatandaşların zor günlerinde yanında olmaya çalışıyoruz. Kış yardımları kapsamında ikinci yıkıcı depremin merkez üssü olan Elbistan'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara 900 adet gıda kolisi 1500 adet elektrikli ısıtıcı ve 1000 adet battaniye dağıtımımızı tamamladık” dedi.

Akan, “Belirlenen vatandaşlarımızın sosyal incelemesini yaptıktan sonra saha personellerimiz birebir görüşme yapıp ihtiyacı olan desteği sağlıyorlar. Vatandaşlarımızın her türlü yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

16 Oca 2024 - 15:58 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel