Abdullah Er, Karaelbistan Mahallesi’ne muhtar adayı oldu

Abdullah Er, Elbistan’ın yoğun kırsal nüfuslu mahallesi olma yolunda ilerleyen Karaelbistan’a, muhtar adayı olduğunu söyledi.

 

Kalıcı konutlar nedeniyle yaklaşık 20 bin nüfusa ulaşması beklenen Karaelbistan’ı, aydınlık geleceğine kavuşturmak için hizmet bayrağına talip olduğunu belirten Er, “Bu görevin omuzlarıma yükleyeceği sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirecek azim ve kararlılıkla bu yola çıktım” dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde doğup büyüdüğü Karaelbistan Mahallesi için muhtar adayı olduğunu duyuran Abdullah Er, sorun değil çözüm odaklı bir anlayışla hareket edeceğinin altını çizdi.

Mahallede hayvancılık ve tarımla uğraşan aynı zamanda da inşaat işleri yapan Er, “Muhtarlığı sırf bir yetki makamı olarak görmekten ziyade, sorumluluk bilinciyle yapılacak bir makam olarak kabul edeceğim. Yıllarca belde statüsünde yönetilen Karaelbistan, deprem sonrasında yapılan kalıcı konutlarla bir ilçe nüfusuna ulaşacak. Bu yüzden de etkin ve çözüm odaklı bir yönetim anlayışına ihtiyacı var. Karaelbistan’ın geçmişi ile geleceği arasında bir köprü kurarak birliği ve beraberliği, dayanışmasıyla Elbistan’ın örnek mahallelerinden biri olmasına katkı sunmak istiyorum. Karaelbistan’ın bir evladı olarak acıda ve sevinçte kader birliği yaptığımız kıymetli mahalle sakinlerimizle istişare ve ortak aklın gerektirdiği bir yönetimi benimseyeceğim. Karaelbistan’ın bu süreçte en iyi hizmeti alabilmesi elimi taşın altına koyuyorum” şeklinde konuştu.

Tüm mahalle halkından destek talebinde bulunan muhtar adayı Abdullah Er, “İnşallah, kıymetli mahalle halkımızın desteği ve teveccühü ile 31 Mart’ta kazanan Karaelbistan olacak. Ayrı gayrimiz asla olmayacak. Çıktığım yarışta tüm mahalle halkının desteğini bekliyorum. Bu yolda şahsıma ve ekibime duyulan güveni boşa çıkarmayacağımın bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

16 Oca 2024 - 15:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel