Elbistan’daki okullarda şehitler için saygı duruşu

Elbistan’daki tüm okullarda; Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Elbistan’daki okullarda şehitler için saygı duruşu
Elbistan’daki okullarda şehitler için saygı duruşu
Haber albümü için resme tıklayın

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 9 Mehmetçik şehit olmuştu. Türkiye’yi yasa boğan gelişme sonrası Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararla 81 ildeki tüm okullarda şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Elbistan’daki tüm okullarda da 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Öğrenciler ve öğretmenler, saygı duruşu sonrasında derslerine başladı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, teröre karşı tüm Türkiye’nin tek yürek olduğunu söyledi.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının da bu birlik ve beraberliğin en büyük göstergesi olduğuna vurgu yapan Çetin, “Bugün yurt genelinde olduğu gibi şehrimizdeki bütün okullarımızdaki öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, vatan ve bayrak uğruna şahadete koşan şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla derslerine başladılar. Terörün her türlüsüne karşı duruşumuz ve tavrımız nettir. Bu vatan için canlarından vazgeçen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor ve şehit ailelerimize Allah’tan sabırlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

15 Oca 2024 - 11:58 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel