Çöllolar’da yıllık 17 milyon 500 bin ton üretim hedefi

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Abdullah Çiftçi, TKİ Afşin-Elbistan Linyitleri İşletmesi (AELİ) Müdürlüğünü ziyaret etti.

Çöllolar’da yıllık 17 milyon 500 bin ton üretim hedefi
Çöllolar’da yıllık 17 milyon 500 bin ton üretim hedefi
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin kömür ihtiyacının karşılanması amacıyla tekrar faaliyete alınan Çöllolar Kömür Sahası, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü’ne devredilmişti. Sahadaki çalışmalar ise TKİ Afşin-Elbistan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü’nce sürdürülüyor.

TKİ Genel Müdürü Abdullah Çiftçi, çalışmalar hakkında bilgi almak ve üretim faaliyetlerini yerinde görmek amacıyla bölgeye ziyaret gerçekleştirdi.

TKİ Genel Müdürü Abdullah Çiftçi’ye, Afşin-Elbistan Linyitleri İşletmesi ziyaretinde; TKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Mert Ayaz, Makine İşletme ve İkmal Dairesi Başkanı Ahmet Kale, İşletme Dairesi

Başkanı Hüsnü Erhan Özhan ve AELİ İşletme Müdürün Gürkan Çolakoğlu eşlik etti.

İki gün süren ziyarette Çiftçi, 544 milyon tonluk rezerve sahip ve tam kapasite sisteme alınınca yıllık 17,5 milyon ton kömür üretecek Çöllolar Sahası’nda ve alanda teknik incelemelerde bulundu.

Yerli kömür üretiminin ekonomiye kazandırılması ve dışa bağımlılığı azaltacak çalışmalar konusunda kamu ve özel sektör yetkilileriyle yapılan toplantıda değerlendirmelere yer verildi.

Son olarak Çiftçi, asrın felaketi olarak nitelendirilen merkez üssü Elbistan olan 6 Şubat depreminde evleri hasar gören personelin barınması amacıyla TKİ tarafından yaptırılan 30 geçici konutta ikamet eden personelleri ziyaret ederek tekrar geçmiş olsun dileklerini iletti.

İnceleme ve ziyaretlerini tamamlayan Çiftçi, Elbistan’dan ayrıldı.

12 Oca 2024 - 14:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel