Minik eller Filistin’e uzandı

Elbistan Müftülüğüne bağlı Kilisli Mahmut Şekeroğlu 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nda eğitim gören minikler minik eller yardımlarını Filistin için semaya açıp kumbaralarındaki harçlıklarını gönderdi.

Minik eller Filistin’e uzandı
Minik eller Filistin’e uzandı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kilisli Mahmut Şekeroğlu 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nda; İsrail’in yaklaşık 100 gündür yoğun saldırıları altında zor günlerden geçen Filistinliler’e destek amacıyla anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Filistin’de hayatını kaybeden ve yaralanan çocuklar için Kur’an Kursu “Yardımlaşma Ünitesi” tarafından “kumbara etkinliği” düzenlendi. Minikler kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Filistin’e gönderilmek üzere Elbistan Müftülüğü Murakıbı Ahmet Çelik’e teslim ettiler.

Elbistan Müftü Vekili Harun Mutlu, minik öğrencilerin bu duyarlılığıyla ilgili, “En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın en değerli varlıklarını mübarek üç ayların başlangıcında kendi akranlarına gönderilmek üzere bize teslim edilen emanetten olayı yavrularımızı, velilerimizi ve görevli arkadaşlarımızı tebrik ediyor teşekkürlerimi sunuyorum. Tarih boyunca millet olarak yardımlaşmanın en güzel örneğini 7’den 70’e gösteren necip milletimize de minnettarız” dedi.

Mutlu, “Üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminâna kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin; ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, Filistin başta olmak üzere Îslâm dünyasında akmaya devam eden kanın bir an önce durmasını; insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını; rağbetimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olmasını ve bu aylarda yapacağımız ibadet,  dua ve yakarışların kabul olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Filistin’deki akranlarının yaralarına merhem olmak istediklerini söyleyen minik öğrenciler de; kalplerinin oradaki çocuklarla birlikte attığını vurguladılar.

12 Oca 2024 - 14:18 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel