Okur: “Montaj olduğu ispatlanan video ile şahsıma itibar suikastı yapıldı”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Servet Okur, kendisine ait olduğu öne sürülen videonun, montaj yapılarak hazırlandığının ‘bilirkişi raporu’ ile ispatlandığını söyledi.

 Okur: “Montaj olduğu ispatlanan video ile şahsıma itibar suikastı yapıldı”
 Okur: “Montaj olduğu ispatlanan video ile şahsıma itibar suikastı yapıldı”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yapılanı ‘ahlaksızlık’ olarak nitelendiren Okur, montajı yapanlar ve videoyu servis edenlerden de yargı önünde hesap soracağının altını çizdi.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Servet Okur, kısa bir süre önce kendisine ait olduğu iddia edilen bir video görüntüsüyle ilgili açıklamada bulundu.

Videonun, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılması akabinde hemen hukuk mücadelesini başlatan Okur, görüntülerin yazılım uzmanları tarafından incelenmesini talep etti. Okur’un başvurusu üzerine Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı ve görüntüler uzman ekiplerce detaylı olarak değerlendirildi. Bilirkişi raporu, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı.

Raporda; video zamanının gece olduğu, video üzerinde tarih değiştirme işlemi yapıldığı ve montajlı haliyle sosyal medyada paylaşıldığı bulgusu yer aldı.

Okur ise, montajlanarak hazırlanan videoyu, şahsına ve ailesine yönelik itibar suikastı olduğunu belirtti.

Videoyu hazırlayan kişi ya da kişilerce ilgili de tüm yasal haklarını kullandığının altını çizen Okur, şunları söyledi:

“Son günlerde şahsımla ilişkilendirilerek paylaşılan video görüntüsü hakkında; henüz faili meçhul bulunan kaydın gerçeği yansıtmadığına ilişkin tarafımca yapılan suç duyurusuna istinaden Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yasal süreç başlatılmıştır. Video kaydı üzerinde yazılım uzmanlarınca yapılan bilirkişi incelemesi neticesinde söz konusu görüntülerin montajlanarak oluşturulduğuna ilişkin kesinleşmiş bulunan resmi bilirkişi raporunu kamuoyu ile paylaşıyorum.

Bu denli ahlak dışı bir girişimin failleri resmi araştırma ve soruşturmanın ardından kamuoyuna duyurulacaktır. Benim ve ailemin itibarını acımasızca ve ahlaksızca hiçe sayarak; siyasi kimliğime zarar vermek amacıyla yapılan bu çirkin saldırının değerlendirmesini kamu vicdanına bırakıyorum.”

 

11 Oca 2024 - 17:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel