CHP adayı Av. Erkan Gürbüz’den ‘Elbistan ittifakı’ vurgusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Belediye Başkan adayı Av. Erkan Gürbüz, ilk açıklamasında ‘Elbistan ittifakı’ vurgusu yaparak, “Birlikte kazanacağız, Elbistan kazanacak” diye konuştu.

CHP adayı Av. Erkan Gürbüz’den ‘Elbistan ittifakı’ vurgusu
Haber albümü için resme tıklayın

Gürbüz, adaylıkla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; depremin ağır yıkıma neden olduğu memleketine hizmet etmeyi kendisine borç addettiğini söyledi.

Elbistan’ı, adalet ve liyakate dayalı bir anlayışla yönetmeye talip olduklarının altını çizen CHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Erkan Gürbüz, şöyle konuştu:

“6 Şubat 2023’te yaşadığımız deprem felaketi sonrasında; Elbistan'ın yeniden ayağa kalkmasını sağlamak ve doğup, büyüdüğüm, büyük bir muhabbetle bağlı olduğum bu şehre hizmet etmeyi kendime borç addettiğim için, Elbistan Belediye Başkanlığına Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldum.

Yaşanan felaket sonrası Elbistan’a hizmet etmek, Elbistan’ı tekrar yaşanılabilir bir şehir haline getirebilmek; her türlü siyasi saiklerden, toplumsal farklılıklardan, kısır çekişmelerden uzak ve mukaddes bir öneme sahiptir. Bu sebeple sahipsiz bırakılan şehrimizi, kıymetli hemşerilerimizle birlikte adalet ve liyakate dayalı bir yönetim anlayışıyla yönetmeye talibiz. Birlikte kazanacağız, Elbistan kazanacak, Elbistan ittifakı kazanacak.”

Av. Erkan Gürbüz kimdir?

1984 Elbistan doğumlu olan Av. Erkan Gürbüz, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldu. Gürbüz, o tarihten bu yana Elbistan’da serbest avukatlık yapıyor. 8 yıldır da arabuluculuk yapan Gürbüz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

11 Oca 2024 - 17:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel