‘Türkiye Yüzyılı’ sergisi büyük ilgi gördü

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi’ndeki (HEM) kurslarda eğitim gören kursiyerler ve usta öğreticilerin el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı ‘Türkiye Yüzyılı’ sergisi açıldı.

‘Türkiye Yüzyılı’ sergisi büyük ilgi gördü
‘Türkiye Yüzyılı’ sergisi büyük ilgi gördü
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Sergide, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 50 bin boncuk ve farklı sanatlarla yapılan tablolarının yanı sıra şanlı bayrağımızın kırmızı beyaz renkleriyle oluşturulan birbirinden özel ürünler yer aldı.

Elbistan Halk Eğitim Merkezi’nin, Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında 100. yıl coşkusu ve heyecanını yansıtan ürünlerin yer aldığı “Türkiye Yüzyılı” sergisi kurum binasında açıldı.

Kursiyerlerin ve usta öğreticilerin ürünlerinin yer aldığı serginin açılışı, Elbistan Koordinatör Kaymakamı Atilla Mete, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, SYDV Müdürü Dilek Otlutepe, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı Fazilet Seviç, kurum müdürleri, okul müdürleri, kurs öğreticileri ve kursiyerler katıldı.

Kırmızı beyaz renklerin hakim olduğu sergide yer alan ürünleri inceleyen Koordinatör Kaymakam Atilla Mete, HEM Müdürü Bayram Alış ve kursiyerler ile usta öğreticilere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de; usta öğretici ve kursiyerler tarafından özenle hazırlanan eserlerin, bir asrı geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti ve cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattığını söyledi.

Serginin hazırlanmasında emek ve katkı sunanlara teşekkür eden Çetin, “Bu sergi için gerçekten çok büyük bir emek verildi. Her bir ürün ve eserdeki özene şahitlik ettik. Birçok sanat dalında hazırlanmış eserler ve tekstil ürünleri var. Kursiyerlerimiz ve kurs öğreticilerimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şanlı bayrağımızı ve onun renklerini ana tema olarak almışlar. Buradaki eserlerin hepsi birbirinden kıymetli. Elbistan’ımızda böyle bir güzelliğe ve Türkiye Yüzyılı’na yakışan çalışmalara imza atan herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Sergide en dikkat çeken eserler ise Mustafa Kemal Atatürk’ün 50 bin boncukla yapılan fotoğrafı, yine kağıt rölyef sanatı ile yapılan eserler, tekstil ürünleri, filografi, epoksi, amigrumi ve tekstil ürünleri oldu.

Açılış sonrasında sergiyi ziyaret eden Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan da; çocuklara hediyeler dağıtıp eserler hakkında bilgi aldı.

 

10 Oca 2024 - 17:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel