Meva İnsani Yardım Derneği, öğrencilere kış yardımlarını sürdürüyor

Elbistan Meva İnsani Yardım Derneği, depremzede öğrencilere mont, bot, bere ve atkıdan oluşan kışlık set hediyelerini sürdürüyor.

Meva İnsani Yardım Derneği, öğrencilere kış yardımlarını sürdürüyor
Meva İnsani Yardım Derneği, öğrencilere kış yardımlarını sürdürüyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Meva İnsani Yardım Derneği, ilçe genelindeki farklı yaş grupları ve dezavantajlı vatandaşlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Deprem sonrasında yaraları sarmak için çaba gösteren Meva İnsani Yardım Derneği, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin okul yolunda üşümemesi için kapsamlı bir proje başlattı. Bir süredir devam eden kış yardımı çalışmasının son ayağında 120 öğrenciye mont, bot, bere ve atkıdan oluşan hediyeler teslim edildi.

Meva İnsani Yardım Derneği Başkanı Kezziban Götürler, dar gelirli aileler ve onların çocukları için ne yapsalar az olduğunu söyledi.

Mazlum ve mağdurun yanında olmayı ulvi bir görev olarak gördüklerini anlatan Götürler, “Bu uğurda da gecemizi gündüzümüze katıp yaraları sarmaya çalışıyoruz” dedi.

Öğrenciler için bir süre önce kış yardımı projesi hayata geçirdiklerini belirten Götürler, “Öğrencilerimizin soğuk havalarda üşümemeleri için mont, bot, bere ve atkıdan oluşan setler hazırlamıştık. Bu kış yardım setlerini peyderpey çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Belirlediğimiz okullardaki öğrencilerimiz kış aylarını sıcak geçirsinler istiyoruz. Son olarak da 120 öğrencimize katkıda bulunduk. İnşallah bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Mazlum ve mağdurun umudu olacak çalışmalarımızda bizlere destek olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de; dernek yetkililerine ve projede katkısı olanlara teşekkür ettiler.

10 Oca 2024 - 16:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel