69 yaşında lise mezunu olan Abdurrahman dede, hayatını kaybetti

Ekinözü ilçesinde 69 yaşında aldığı lise diplomasıyla okumanın yaşı olmadığını ispatlayan eski muhtar Abdullah Koyun, yakalandığı hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

69 yaşında lise mezunu olan Abdurrahman dede, hayatını kaybetti
69 yaşında lise mezunu olan Abdurrahman dede, hayatını kaybetti
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

 Ekinözü İlçesi Yeniköy Mahallesi’nde ikamet eden ve o dönem muhtarlık yapan Abdullah Koyun, 64 yaşında ilköğretim okulunu bitirip 2008 yılında açık öğretim lisesine başlamıştı. Ekinözü Halk Eğitimi Merkezi’nde 4 yıl boyunca açık öğretim lisesine devam eden Abdurrahman Koyun, 69 yaşında sınavları başarıyla geçerek lise diplomasını almıştı.

Okumanın yaşı olmadığını göstererek, okuma yazma bilmeyenlere örnek teşkil etmeyi amaçladığını belirten Koyun, hedefini ise üniversite sıraları olarak açıklamıştı.

Koyun, “Bundan sonra benim amir-memur olacak ve kariyer yapacak halim yok. Ancak, okumanın yaşı olmadığını göstererek, okuma yazma bilmeyenlere örnek teşkil edeceğimden dolayı çok mutluyum. Ömrüm olduğu müddetçe üniversiteye de gitmek için çaba harcayacağım ve başarılı olacağıma da inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Hayatının son dönemlerinde okumayı ve okutmayı önemseyen Koyun, 6 Şubat depremlerini eşi ile birlikte evinde yakalanıştı.

Depremde yaşadığı ev hasar alan Koyun, son yıllarda mücadele ettiği koah hastalığına yenik düştü. Çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan Abdurrahman dede, üniversite okuma hayalini gerçekleştiremeden hayata veda etti.

Koyun’un cenazesi, Ekinözü Kırcauşağı camiinde kılınan namazın ardından mahalle mezarlığına defnedildi. Koyun’un cenaze törenine yüzlerce vatandaş katıldı.

10 Oca 2024 - 15:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel