16 mahallede elektrik kesintisi yapılacak

Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, tesis çalışmaları nedeniyle Elbistan’da bazı kırsal mahallelerde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

Akedaş’tan yapılan duyuruya göre, elektrik kesintileri 16 kırsal mahalleyi etkileyecek. Kesintilerin en uzunu 7,5 saat sürecek.

Yayımlanan kesinti programı çerçevesinde 9 Ocak Salı günü 10.30 ile 16.30 saatleri arasında tesis şahıs çalışması nedeniyle Akbayır, Bakış ve Sünnet Mahalleleri’nde elektrik kesintisine gidilecek.

10 Ocak Çarşamba günü yapılacak 7,5 saatlik kesintiden ise 8 kırsal mahalle etkilenecek. 09.00-16.30 saatleri arasında Yalak, İkizpınar, Kavaktepe, Sevdilli, Topallı, Yapılıpınar, Toprakhisar ve Yoğunsöğüt Mahallelerine elektrik verilemeyecek.

 Türkören, Gündere, Aksakal, Beştepe ve Yalıntaş Mahalleleri’nde de 11 Ocak Perşembe günü 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak. Kesinti, 10.00-13.00 saatleri arasında yapılacak.

Duyuruda; kesinti süresince; vatandaşlardan elektrik ile çalışan cihazlarını devreden çıkartması istendi. Ayrıca, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayrıcını açmaları, detaylı bilgi almak ve herhangi bir sorundan kaynaklanan problemler için 186 Akedaş elektrik arıza hattını aramaları hatırlatıldı.

07 Oca 2024 - 11:58 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel