Kadın Girişimci Destek Merkezi’nde ilk ürünler sergilenmeye başladı

Elbistan’da, girişimci veya girişimci adayı kadınların yenilikçi fikirlerini destekleyerek ekonomik hayata katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Kadın Girişimci Destek Merkezi’nde ilk ürünlerin yer aldığı sergi açıldı.

Kadın Girişimci Destek Merkezi’nde ilk ürünler sergilenmeye başladı
Kadın Girişimci Destek Merkezi’nde ilk ürünler sergilenmeye başladı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kadın Girişimci Destek Merkezi, kapılarını açtı. Kadın Girişimci Destek Merkezi, girişimci ya da girişimci adayı kadınları destek programları, girişimcilik eğitimi, e-satış kursları ve mikro kredi imkanları ile buluşturarak iş hayatında başarı hikayeleri yazmalarını amaçlıyor.

Merkezde kurulacak kooperatifler ile birlikte her evi bir atölyeye çevirecek çalışmalara imza atacak Kadın Girişimci Destek Merkezi, tamamen ücretsiz olarak hizmet üretecek.

Elbistan Kadın Girişimci Destek Merkezi’nde, girişimci kadınların el emeği ve göz nuru ürünlerinin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

Kadın Girişimci Destek Merkezi Koordinatörü Medine Teke, sergiyle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Şehrimizde evinde küçük küçük üretimler yapan kadınlarımıza ticari girişimcilik eğitimi, Meslek edindirme kursları, mikro kredi,  KOSGEB gibi çeşitli hibe destek projelerinden faydalanmaları için ortam sağlamak, e-ticaret ve pazar oluşturarak şehrimizde ticari canlılık aynı zamanda üreten kadınların ekonomik özgürlüğünü sağlamak amacıyla her türlü destek programlarının yapılacağı merkezimizde ilk sergimizin açılışını yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Davetliler ve misafirler, açılışın ardından ürünlerle ilgili bilgiler aldı.

 

06 Oca 2024 - 16:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel