Deprem şehidi Gülcan Cansu’nun ismi yaşatılacak

Asrın felaketine Ebrar Sitesi’ndeki evlerinde yakalanarak annesi ve 2 kardeşiyle birlikte hayatını kaybeden Sinop Üniversitesi öğrencisi Gülcan Cansu Erciyas’ın isminin yaşatılacağı ‘Akıl ve Zeka Oyunları sınıfının açılışı gerçekleştirildi.

Deprem şehidi Gülcan Cansu’nun ismi yaşatılacak
Deprem şehidi Gülcan Cansu’nun ismi yaşatılacak
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Sinop Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 3.sınıf öğrencisi Gülcan Cansu Erciyas, 6 Şubat’taki Pazarcık merkezli 7,8 büyüklüğündeki depreme, asrın felaketinin Kahramanmaraş’taki simgesi Ebrar Sitesi’ndeki evlerinde yakalandı. Erciyas, annesi ve 2 kardeşiyle birlikte depremde yaşamını yitirdi. Erciyas’ın isminin yaşatılması amacıyla arkadaşlarının koordinesinde Sinop Üniversitesi, Erfelek Kaymakamlığı, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sinop Milli Eğitim İl Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Erfelek Yunus Emre Ortaokulu’nda Akıl ve Zeka Oyunları’ sınıfı oluşturuldu.

Deprem şehidi öğrencinin adı verilen sınıfın açılışı, Erfelek Kaymakamı Sercan Yıldız, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Belediye Başkanı Mehmet Uzun, Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Adem Orakçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci ve ilgili kurum amirleri ile Erciyas’ın arkadaşları katıldı.

Açılış sonrasında değerlendirme yapan Erfelek Kaymakamı Sercan Yıldız, Nurhak Kaymakamı iken 6 Şubat’taki asrın felaketini birebir yaşadığını hatırlattı.

Erciyas ve depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Kaymakam Yıldız, sınıfın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

06 Oca 2024 - 16:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel