Muhtar adayı Cuma Berber’den öğrencilere anlamlı hediye

Kümbet Mahallesi muhtar adayı Cuma Berber, 300 anasınıfı ve ortaokul öğrencisi için organize ettiği programla sınıflarında fotoğraf çektirerek yeni yıl hediyesi olarak dağıttı.

Muhtar adayı Cuma Berber’den öğrencilere anlamlı hediye
Muhtar adayı Cuma Berber’den öğrencilere anlamlı hediye
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kümbet Mahallesi muhtar adayı Cuma Berber, kentte ilklere vesile olmaya devam ediyor. Öğretmenler Günü’nde de öğretmenleri ve öğrencileri yalnız bırakmayan muhtar adayı Berber, önümüzdeki hafta itibariyle ara tatile girecek öğrencilere, güzel bir anı kalsın diye kolları sıvadı. Berber, mahallesinde bulunan Kümbet Ortaokulu ile Fatih İlkokulu’nun anasınıfında fotoğraf çekimi için anı köşesi oluşturdu. Öğrencilere de, sınıf arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte fotoğraf makinesinin karşısına geçerek gülümseyip poz vermek kaldı. Sınıflarda da çekilen fotoğrafları her bir öğrenci için ayrı ayrı tabettiren muhtar adayı Cuma Berber, “Mahallemde ilkleri yaşatarak öğrencilere üzerinden yıllar geçse de hatıralarını canlı tutacak bir hediye vermek istedim. Onlar bizim geleceğimizdir. Onları mutlu ettiysem ne mutlu bana” dedi.

Berber, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, depremin gölgesinde ilçemize ve ülkemize yararlı bireyler olabilmek için büyük çaba gösteriyor. Ben de onlara sürpriz yapmak istedim. Malum yeni yıla girdik ve bir hafta sonra da ara tatil başlayacak. Bu amaçla hem güzel bir anı kalsın hem de ileriki zamanlarda bakıp bu günleri hatırlayabilsinler diye sınıf fotoğrafları çektirmeleri için hazırlık yaptım. Profesyonel fotoğrafçı eşliğinde her iki okulumuzda ve anasınıflarında çekimlerimizi yaptık. Daha sonra da fotoğrafları tabettirip 300 öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımıza hediye ettim. Onların gönünle ve yüreğine dokunabilmek benim için de çok anlamlı bir duygu oldu” şeklinde konuştu.

Muhtar seçilmesi halinde mahallesindeki okullar ve öğrencilerle sürekli iletişim halinde olacağının da altını çizen Kümbet Mahallesi muhtar adayı Cuma Berber, “Çocuklarımızı mutlu etmek ve korumak boynumuzun borcudur. Muhtar seçilmemiz durumunda da inşallah hep yanlarında olacağız. Eksikliklerinin giderilmesinde ve sorunlarının çözümünde elimden gelen gayreti göstereceğim” ifadelerini kullandı.

05 Oca 2024 - 17:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel