Boynueğri’den Elbistan’a ‘Yeniden İnşa Merkezi’ sözü

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Şule Boynueğri, kentin deprem sonrasında en doğru ve kısa sürede ayağa kalkması için ‘Yeniden İnşa Merkezi’ kuracaklarını söyledi.

 

Boynueğri, ‘iyileşme için ortak çaba’ vurgusuyla çoğulcu ve katılımcı bir yönetim anlayışını benimseyeceklerinin altını çizip, “Tek gayemiz, yarının nesillerine geçmişinden, kültüründen ilham alan yaşanılabilir bir şehir bırakmak” dedi.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Şule Boynueğri, kentin geleceğine dönük plan ve programlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Boynueğri, 11 ay önce büyük yıkım yaşayan Elbistan’ı her anlamda iyileştirmek için etkin ve hızlı olduğu kadar, toplumun tüm kesimlerini kapsayacak kalıcı projeler ve çözümlere ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Belediye başkanlığı görevi tevdi edilmesi halinde; altyapısı ve işleyişi tamamen alanında uzman kişilerce belirlenen ‘Yeniden İnşa Merkezi’ni’ hayata geçireceklerinin altını çizen Boynueğri, “Kendimiz ve çocuklarımız için yaşamaktan, çalışmaktan ve yatırım yapmaktan gurur duyulacak bir Elbistan için birlikte çalışacağız” ifadesini kullandı.

Elbistan’ın, tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını hatırlatan Boynueğri, “Geçmişle günümüz arasında üstlendiği merkezi rolü asla eksilmeyen şehrimiz ‘Yeniden İnşa Merkezi’ ile kendine yetebilen bir kent olmakla kalmayacak, yeniden kazanacağı gücünü çevre ilçelerin kalkınması için vereceği katkıyla da ortaya koyacaktır. Geçmiş ile bugünkü değerlerimizi ortak vizyon ile yarına taşıma görevini yerine getirecek olan ‘Yeniden İnşa Merkezi’miz, Elbistan’ımızın çağın gereksinimlerine uygun ve afetlere dirençli bir şehre dönüşünü gerçekleştirecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Kadınların toplumdaki birleştirici gücünü şehrin dört bir köşesine yansıtacaklarını dile getiren AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Şule Boynueğri, “Karanlığın aydınlıklara dönüştüğü bir döneme hep birlikte ‘merhaba’ demek için hazırız” cümlesi ile açıklamasını tamamladı.

05 Oca 2024 - 17:34 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel