Tavuk hırsızlığı şüphelileri polisten kaçamadı

Elbistan’da, 3 ayrı ikametin bahçesindeki 15 tavuğu çaldığı iddia edilen 2 şüpheli, polis ekiplerince yakalandı. Çalınan tavuklar da şüphelilerin gizlediği yerde bulundu.

 

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Bahçelievler, Tepebaşı ve Battalgazi mahallelerinde peş peşe yaşanan tavuk hırsızlığı ile ilgili çalışma başlattı. Yapılan çalışmada 3 ayrı mahalleden toplamda 15 tavuğun çalındığı belirlendi. Hırsızlığın aynı kişi ya da kişilerce gerçekleştirilmiş olabileceği üzerinde yoğunlaşan asayiş ekipleri, olayların gerçekleştiği tarihlere ait güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Çok sayıda kameranın incelenmesi sonucunda şüpheliler belirlendi. Tavuk hırsızlığı ile ilgili 2 şüpheli, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. 23 ve 27 yaşında olan şüphelilerin, çaldıkları tavukları da başka bir adreste sakladıkları tespit edildi. Tavuklar, sahiplerine teslim edildi.

Çaldıkları iddia edilen tavukları satamadan yakayı ele veren şüphelilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından Elbistan Adliyesi’ne sevk edilecekleri bildirildi.

04 Oca 2024 - 16:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel