MHP aday adayı Demir, belediyecilik vizyonunun ilkelerini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan Belediye Başkan aday adayı Musa Demir, göreve gelmesi halinde uygulayacağı belediyecilik vizyonunun ilkelerini paylaştı.

‘Tek adayda birleştik’ sloganıyla seçim çalışmalarını sahada sürdüren MHP Elbistan Belediye Başkan aday adayı Musa Demir, üretken belediyeciliği temel düstur olarak göreceklerini söyledi.

Köylü ve kentlisiyle sosyal barışın ve huzurun sağlandığı görev ve sorumluluklarının bilincinde bir başkan ve belediye Elbistanlıların doğal hakkı olduğuna vurgu yapan Demir, şöyle devam etti:

“Vatan sevgisi millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimler yani belediyelerdir. İmar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel altyapı; coğrafi ve kent bilgi sistemleri; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık; zabıta, itfaiye, afetlere anında müdahale, acil yardım kurtarma ve ambulans; şehir içi trafik; defin ve mezarlıklar; ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar; konut; kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım, meslek ve beceri kazandırma; ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi, liyakate dayalı iş ve istihdam, temiz hava, temiz su, temiz ve kaynayan Ceyhan, köylü ve kentlisiyle sosyal barışın ve huzurun sağlandığı görev ve sorumluluklarının bilincinde bir başkan ve belediye Elbistanlımın doğal hakkıdır.”

Elbistan’da, yeni bir belediyecilik misyon ve vizyonuna ihtiyaç olduğuna değinen Demir, “Yaşadığımız çevre ve mekanları güzelleştirmek, mamur hale getirmek; gelecek nesillere yaşanabilir, estetik, geçmiş kültürünü koruyan ve yaşatan bir kent bırakmak hepimizin temel görevlerindendir. 2024’ün Türkiye’sinde yeni bir belediyecilik misyonu ve vizyonu ancak geçmişle geleceği birleştirebilen, iletişime açık, eskinin değerlerini çağdaş dünya ile buluşturmayı başarabilen yerel yöneticilerle mümkündür. Lider ülke Türkiye hedefine giden yolda, insanlarımızın hizmet beklentilerini dikkate alan bir anlayışla, bugüne kadar sorumluluk aldığımız tüm görevlerde ortaya koyduğumuz yönetim yeteneklerimizi, bir değerler masumesi olarak Elbistan’ımızın istifadesine sunacağız” cümlelerini kullandı.

Belediye başkanının ilkeleri olması gerektiğinin de altını çizen MHP Elbistan Belediye Başkan aday adayı Musa Demir, sözlerini; “Üretken belediyecilik temel düsturumuz olacaktır. Üretken belediyecilik toplumun ayrıştırılmasına karşı geliştirilen önemli ve etkili bir belediyecilik anlayışıdır. Hem birlik ve beraberliğimizi güçlendiren hem de hizmette kalite, etkinlik ve süreklilik sağlayan bir yönetim anlayışıdır. Bir belediye ve başkanının ilkeleri olmalıdır. Bizim belediyecilik vizyonumuzun temel ilkeleri ise, milliyetçilik, çalışkanlık, adalet, dürüstlük, çağdaşlık, kalkınmacılık, katılımcılık, rekabetçilik ve şeffaflık olacak. Seçildikten sonra herkese eşit yakınlıkta durmayı hatırda tutmak, bizim için vazgeçilmez ilkedir. Söz sende Elbistan’ım” ifadeleri ile tamamladı.

 

03 Oca 2024 - 17:31 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel