Ünal: “Kelime-i Tevhid’e kimse saldıramaz”

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Mahir Ünal, “Kimse Türklük adına Türk’ün uğruna can verdiği ilayı kelimetullahın kalbi kelime-i tevhide saldıramaz” açıklamasında bulundu.

 

Ünal, X adlı sosyal medya hesabından, İstanbul'da "Şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" yürüyüşü sonrasında Kelime-i Tevhid bayrağı açan bir vatandaşın darp edilmesi olayıyla ilgili paylaşım yaptı.

‘Türk’ün kızıl elması, ilayı kelimetullahtır, nizam-ı alemdir’ diyen Mahir Ünal, “Türklük etnik köken ve ırkla ilgili değil, tarihsel ve kültürel bir olgudur. İnsanı ve dünyayı adaletle, merhametle kavrama biçimidir” ifadesini kullandı.

İstiklal Marşı’nın dizelerini hatırlatan Ünal, “İstiklal Marşı şairimizin ifadesi ile Türk; Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim. Adam aldırma da geç git, diyemem, aldırırım, çiğnerim, çiğnenirim, Hakk'ı tutar kaldırırım. Türk; işgalci ve sömürgeci değildir, merhametle insanı savunmanın ve yaşatmanın yanındadır. Kimse Türklük adına Türk’ün uğruna can verdiği ilayı kelimetullahın kalbi kelime-i tevhide saldıramaz” dedi.

02 Oca 2024 - 16:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel