Tombala baskınında 13 kişiye 52 bin lira ceza

Elbistan’da, yılbaşı gecesinde tombala oynarken jandarma ekiplerince yakalanan 13 kişiye 52 bin 715 lira idari para cezası kesildi.

Tombala baskınında 13 kişiye 52 bin lira ceza
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yeni yıl dolayısıyla tam kadro sahada görev başındaydı. Jandarmanın sorumluluk sahasında kalan kırsal mahalleler ve yol güzergahlarında geniş çaplı önlemler alındı. Trafik jandarması ekipleri, kontrol noktalarında durdurulan araçların sürücüleri ve içindeki şahısları tek tek kontrol etti. Asayiş ve diğer birimler de kırsal mahallelerde umuma açık yerler başta olmak üzere vatandaşların yeni yıla huzur ve güven içinde girmesi için gece boyunca denetimlerde bulundu.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, denetimler kapsamında bir kırsal mahalledeki çay ocağında para karşılığı tombala oynatıldığı ihbarını değerlendirdi.

Söz konusu mekana giden jandarma ekipleri, para karşılığında tombala oynandığını belirledi. Çay ocağı işletmecisine kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak suçundan adli ve idari işlem uygulandı. Tombala oynayan 13 şahsa da; Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesine istinaden kişi başı 4 bin 55 TL olmak üzere toplam 57 bin 215 lira idari para cezası kesildi.

 

01 Oca 2024 - 13:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel