Elbistan emniyeti yılbaşı tedbirlerini en üst seviyede tuttu

Elbistan’da yeni yıl, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirlerle birlikte huzur ve güven içerisinde karşılandı.

Elbistan emniyeti yılbaşı tedbirlerini en üst seviyede tuttu
Elbistan emniyeti yılbaşı tedbirlerini en üst seviyede tuttu
+4
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı dolayısıyla ilçe genelinde üst düzey tedbir aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli resmi ve sivil polisler, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yeni yıla girmelerini sağlamak için görev başındaydı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli resmi ve sivil ekiplerin görev yaptığı yılbaşı gecesinde, umuma açık yerler, park ve bahçeler, sokaklar ve caddelerde önlem alındı. Trafik ekipleri ise çevre yollarında ve şehrin ana arterlerinde uygulama ve kontroller gerçekleştirdi.

155 personelden oluşan 17 ekip, şehrin tamamında adeta kuş uçurtmadı. Vatandaşların yoğun olarak bulunabileceği alanlar, kafeler, marketler, umuma açık mahaller ile kritik öneme haiz tesislerde personel görevlendirilerek emniyet ve trafik tedbirleri artırıldı. Meydana gelebilecek hırsızlık, silah atma gibi asayiş olaylarına karşı önleyici devriye ekipleri de görevlendirilirken, zabıta ekiplerinin de desteği ile kaçak/sahte alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde ile mücadele kapsamında denetimler gerçekleştirildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz de; yılbaşı denetimlerine katıldı. Gürbüz, personellerin ve kontrol noktalarında durdurulan araçların sürücüleri ve vatandaşların yeni yılını kutladı.

Gürbüz, vatandaşların yeni yılı huzur ve emniyet içerisinde geçirmesi için her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Alınan sıkı tedbirlerle birlikte vatandaşların yeni yıla huzur içinde silah atılması ve benzeri herhangi bir olay olmadan girmesi sağlandı.

01 Oca 2024 - 13:34 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel