Başkan Şahin’den yeni yıl mesajı

Elbistan Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin, mesajında 2023’ün Elbistan adına hüzün ve elemle hafızalarda yer edindiğini belirterek, “Afetin merkez üssü Elbistan’ımız acının da başkenti oldu” dedi.

Şahin, 11 aya yakın bir süre önce 7,6 büyüklüğündeki depremin acı izlerinin şehrin siluetine yansıdığını ifade ederek, “Hüznüyle sevinciyle, büyük umutlarımızla beraber umutsuzluğu da yaşadığımız bir yılı geride bıraktık. Ama her türlü olumsuzluğa rağmen ne mutlu bizlere ki; asrın dayanışmasını ve birliğini sergileyerek devlet millet omuz omuza verip şehrimizi, esnafımızı ayağa kaldırmanın mücadelesinde olduk. Elbistan’ımıza hep beraber sahip çıkıp düştüğümüz yerden kalkmak için kenetlendik” şeklinde konuştu.

2024’ün sadece bir yıl değil, aynı zamanda Elbistan’ın daha güzel geleceğe doğru atılan umut dolu bir adımın simgesi olması temennisinde bulunan Başkan Şahin, “Şehrimizin Anka kuşu gibi küllerinden doğması için 2024’ü çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu önemli dönüm noktasında, Elbistan’ımızın kalkınmasına ve refahına katkıda bulunma misyonumuzu yenilenmiş bir heyecan ve kararlılıkla sürdüreceğimize inanıyorum. Esnaflarımızın işyerlerine kavuştuğu, insanlarımızın konteyerlerden kurtulup yeni yaşamlarına ‘merhaba’ dediği bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Tüm esnaflarımızın ve hemşerilerimizin geleceğe umutla bakması, tüm insanlığın huzur ve güven içinde kardeşçe, afetlerden uzak ve sağlıkla yaşaması en büyük temennimizdir. İnanıyoruz ki; 2024,şehrimize yeni başarı hikayeleri yazma fırsatı sunacak.

Bu duygu ve düşüncelerle her bir hemşerimiz için huzur ve mutluluk içinde hatırlayacağı bir 2024 yılı diliyorum” ifadelerini kullandı.

30 Ara 2023 - 17:34 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel