Deprem şehitlerinin ismi 6 Şubat Hatıra Ormanı’nda yaşayacak

​Elbistan Belediyesi tarafından deprem şehitlerinin isimlerinin yaşatılacağı 6 Şubat Hatıra Ormanı’nda binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Deprem şehitlerinin ismi 6 Şubat Hatıra Ormanı’nda yaşayacak
Deprem şehitlerinin ismi 6 Şubat Hatıra Ormanı’nda yaşayacak
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediyesi, kentte büyük bir yıkıma neden olan ve geride birçok acı hikaye ile yıllarca unutulmayacak izler bırakan asrın felaketinde hayatını kaybedenler için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Deprem şehitlerinin unutulmaması amacıyla Pınarbaşı mesire alanı civarında 6 Şubat Hatıra Ormanı oluşturuldu. Deprem şehitlerinin yakınları başta olmak üzere geniş bir katılımla hatıra ormanında ilk fidanlar toprakla buluşturuldu. Toprağa özenle dikilen her fidana da depremde hayatını kaybeden vatandaşların isimlerinin yazıldığı plakalar asıldı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bu anlamlı projeyle ilgili olarak, “Asrın felaketinde kaybettiğimiz hemşerilerimizi asla unutmayacağız” ifadesini kullandı.

‘Yüreğimiz yandı, hâlâ da yanıyor’ diyen Başkan Gürbüz, “6 Şubat depremi, hayatımızın en acı tecrübelerinden biri oldu. Acıyı, hüznü yüreğimizde derin bir şekilde hissettik. Hep bir yanımızın eksik kaldığı ve halimizi anlatmaya kelimelerin kifayet etmediği zamanlar geçirdik. Asrın felaketini yaşadık ama asrın dayanışmasıyla birlikte de yaralarımızı sarmayı başardık. Hepimiz tek yürek olduk ve şehrimizi yeniden inşa etmek için omuz omuza verdik” şeklinde konuştu.

Deprem şehitlerinin isimlerini yaşatmak istediklerini anlatan Başkan Gürbüz, “Depremde kaybettiğimiz canlarımızı geri getiremeyiz. Ama onların isimlerini, hatırasını yaşatma adına 6 Şubat Hatıra Ormanı oluşturduk. Binlerce fidan burada yeşerecek. Bu ağaçlara kuşlar yuva yaptıkça, gölgesinde çocuklar koşuşturdukça şehitlerimizin ruhunun ferahlamasını rabbimizden temenni ediyorum. Onlar her zaman kalbimizde olmaya devam edecekler. Allah bir daha ülkemizi böyle afetlerle sınamasın. Allah tüm şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin. *Bizi altından kalkamayacağımız imtihanlardan korusun” ifadelerini kullandı.

Başkan Gürbüz, bu anlamlı organizasyonda kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar da hatıra ormanının oluşturulmasının kendileri açısından önemli bir anlam ifade ettiğinin altını çizerek emek verenlere şükranlarını sundular.

30 Ara 2023 - 17:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel