Düzceli akranlarının duyarlılığını karşılıksız bırakmadılar

Elbistan’da, depremzede ilkokul öğrencileri, 850 kilometre uzaktan gönderdikleri mektuplarla yeni yıllarını kutlayan Düzce-Akçakoca Osmaniye İlkokulu’nun 2-D sınıfındaki akranlarına özel bir mesajla karşılık verdi.

Düzceli akranlarının duyarlılığını karşılıksız bırakmadılar
Düzceli akranlarının duyarlılığını karşılıksız bırakmadılar
+7
Video için play'e tıklayın

 

Akçakocalı akranlarının duyarlılığını karşılıksız bırakmayan depremzede öğrenciler, sınıftaki tüm öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu kartlarla video çekerek yeni yıl mesajı gönderdi.

Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İlkokulu 2-C sınıfı öğrencilerinden Ayşe Sürücü, 6 Şubat’taki asrın felaketinde evleri hasar görünce, ailesiyle birlikte geçici olarak Düzce’nin Akçakoca ilçesine taşındı. Burada eğitimine devam eden Sürücü, Osmaniye İlkokulu’na kayıt yaptırdı. Küçük Ayşe, yeni sınıf arkadaşlarının sıcak ilgisi ve yakın dostluğu ile karşılandı. Akranları, Ayşe’nin okula adapte olması için ellerinden gelen gayreti gösterdi. Küçük Ayşe, bir dönem eğitim gördüğü okuluna ve arkadaşlarına veda ederek Elbistan’a dönse de Akçakoca’daki arkadaşları ile bağı hiç kopmadı.

850 kilometre uzaktan Elbistan’la gönül bağı kuran Akçakocalı öğrenciler, küçük Ayşe ve sınıf arkadaşlarının yeni yılını kutlamak için kendi elleri ile tebrik kartı hazırlayıp mektuplar kaleme aldı. Güzel temennilerin ve dileklerin yer aldığı rengarenk tebrik kartları, depremzede öğrencileri hem sevindirdi hem de duygulandırdı.

AEL İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri, Akçakoca’daki akranlarının bu dostluk bağını karşılıksız bırakmak istemedi. Sınıf öğretmeni Fatma İlhan, Akçakoca’daki meslektaşı Semra Başaran ile irtibata geçerek mektupları yazan 2-D sınıfındaki öğrencilerin isimlerini öğrendi. Öğrencilerin isimleri, tek tek kartlara yazıldı. Her bir öğrencinin isminin kartını Elbistanlı çocuklar taşıdı. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, hep bir ağızdan Akçakoca’daki akranlarının yeni yılını kutladıktan sonra dostluklarının nişanesi olarak da balon uçurdu. O anlar, kamerayla kayıt altına alınarak Akçakoca’ya gönderildi.

Kendilerini unutmayan Akçakoca’daki akranlarına teşekkür eden Elbistanlı öğrenciler, “Her ne kadar uzakta da olsalar da mesafelerin kardeşliğimize engel olmadığını gösterdiler. Güzel dilekleri bizleri gerçekten duygulandırdı. Kalplerinin bizlerle attığını bir kez daha gördük. Hepsine teşekkür ediyor ve yeni yıllarını kutluyoruz” dediler.

30 Ara 2023 - 13:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel