Kirişçi’den Elbistan cezaevi açıklaması

TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Vahit Kirişçi, Elbistan’a kazandırılacak cezaevi yerleşkesi ve personellerin durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kirişçi’den Elbistan cezaevi açıklaması
Kirişçi’den Elbistan cezaevi açıklaması
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kirişçi, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mevlüt Kurt ve Ömer Oruç Bilal Debgici, Belediye başkanı Mehmet Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Mehmet Bölükbaşı ve ilgillerle birlikte Elbistan Kaymakamlığı’nı ziyaret etti.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman’ın makamında kentteki depremle ilgili çalışmalar ve atılacak adımlara ilişkin olarak gerçekleştirilen istişare toplantısı sonrasında değerlendirme yapan Kirişçi, Elbistan’da yapılacak kapalı-açık cezaevi yerleşkesine değindi.

Elbistan cezaevi yerleşkesinin, Adalet Bakanlığı’nın 2024 yılındaki ilk yatırımı olacağını belirten Kirişçi, şöyle konuştu:

“Kaymakam bey Elbistan’ımızda yeni göreve başladı. TBMM’nin bütçe maratonundan dolayı fırsat bulamadık. Bugün sayın kaymakamımıza da hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Çünkü kaymakamımızın Elbistan gibi önemli bir ilçemizde, depreme de ismini vermiş bir ilçemizde görev almış olması çok anlamlıydı, çok değerliydi. İnşallah kendilerinden Elbistan’ımızın sorunları konusunda hızlı aksiyon alma konusunda desteklerini göreceğiz. Bir de buraya gelmişken istişare ettiğimiz bazı huşular vardı. Onlardan bir tanesi de Elbistan Cezaevi’ni durumu ile ilgiliydi. Biz sizin de takip ettiğiniz üzere depremden öncede zarar görmüş olan cezaevinin hem kapasitesinin büyütülmesi hem de bir yerleşke şeklinde inşası konusunda sağ olsun Adalet Bakanımız Kahramanmaraş’a teşrif ettiklerinde konu gündeme gelmişti. İnşallah Adalet Bakanlığımızın ilk yatırımı olarak bu gerçekleşecek cezaevi noktasında ve burada bir yerleşke inşa edilmiş olacak. Hem açık hem de kapalı cezaevi.”

Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki personellerin tayin konusuyla ilgili de; “Bir taraftan inşallah hızla cezaevi tamamlandıktan sonra yine kamuoyuna da yansıyan bu ceza ve tevkif evinde çalışan kardeşlerimiz ortada kalmışlardı. O kardeşlerimize de yine bakanımızı tüm milletvekillerimizle birlikte bakanımızı ziyarette makul bir çözüm ürettiler. Neydi o çözüm. Kardeşlerimizden şayet isteyenler varsa tayinle ilgili il dışına çıkmayla ilgili bir talepleri varsa bu talep olumlu karşılanacak ve bunun gereği yapılacaktı. Değilse mevcut olanlar yerlerinde kalmaya devam edeceklerdi. Böyle eğitim öğretimin ortasında veyahut bu kış günlerinde bu kardeşlerimizin bir başka yere görevlendirilmesinden yana değildi. Bu da icra edilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yüzyılı vurgusu yapan Kirişçi, sözlerini; “Hülasa Elbistan’ımızın her şeyi ile ilgileniyoruz ve ilgilenmeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın her pazartesi olmasa bile 2 haftada bir pazartesi günleri düzenlediği kabine toplantısında birinci öncelikli gündemi malum deprem ve deprem bölgelerindeki gelişmeler. Bu çerçevede de bizim bakanlarımız ilgileniyor, bizler milletvekilleri olarak ilgileniyoruz, kaymakamlarımız, valilerimiz herkes bu konuda gerekli çabaları sarf ediyor. Emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyoruz. Son olarak şunu söyleyeyim 2023 maalesef tüm zamanların karadaki en şiddetli depremi ile geçirildi denilebilir. 6 Şubat depreminden bahsediyorum. İnşallah 2024’te 2023 ve öncesinde yaşadığımız tüm olumsuzluklar geride kalmış ve tüm güzelliklerde 2024 ile başlayan yeni dönemde inşallah bizlerle olur. Çünkü Türkiye Yüzyılı başladı. Türkiye Yüzyılı sorunsuz ilerlesin istiyoruz. Vatandaşlarımıza da mutlu seneler, hayırlı seneler diliyoruz” cümleleri ile tamamladı.

29 Ara 2023 - 18:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel