MHP’li Zuhal Karakoç Dora, EÜAŞ işçilerinin durumunu görüştü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, özelleştirme sonrasında başka illere tayin olan EÜAŞ personellerinin sorunlarıyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’la görüştü.

Büyütmek için resme tıklayın

Karakoç Dora, görüşmenin ana gündeminin, Kahramanmaraşlı personellere bir defaya mahsus tayin hakkı tanınması olduğunu dile getirdi.

Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’nin devrinin ardından EÜAŞ bünyesindeki personeller, başka illere tayin olmuştu. Bu personellerin, tekrar Elbistan ve bölgedeki EÜAŞ’a ait kurumlara tayin olma yönündeki talepleri uzun süredir gündemde tutuluyordu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora da; yaklaşık 1000 kişiyi yakından ilgilendiren bu taleple ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’la bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Karakoç Dora, daha önceden farklı illere tayin olan EÜAŞ işçilerinin deprem nedeniyle yaşadıkları mağduriyetin de göz önünde bulundurulması gerektiğine vurgu yaptı.

İmkan dahilinde tayin hakkı verilmesinin gündeme geldiğini hatırlatan Karakoç Dora, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar Bey ile Kahramanmaraşlı EÜAŞ çalışanlarımızın sorunlarını konuştum. Daha önce başka illere tayin edilen çalışanların deprem nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını ve farklı illerde çalışan Kahramanmaraşlıların tamamına bir defaya mahsus tayin hakkı tanınması hususundaki gereksinimi anlattım. Sayın Bakanımız ilgili birimlerle görüştükten sonra imkan dahilinde ise bunun mümkün olabileceğini belirttiler. Kendisinden hayırlı haberler beklemekteyiz” ifadelerini kullandı.

29 Ara 2023 - 11:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel