Otomobilden sızan LPG gazı caddeyi trafiğe kapattırdı

Elbistan’da, park halindeki bir otomobilden sızan LPG gazı sızıntısı nedeniyle ekipler teyakkuza geçerken cadde de güvenlik amaçlı olarak trafiğe kapatıldı.

Otomobilden sızan LPG gazı caddeyi trafiğe kapattırdı
Otomobilden sızan LPG gazı caddeyi trafiğe kapattırdı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Olay, Güneşli Mahallesi Hamza Akbaş Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, park halinde olan bir otomobilin LPG aksamında gazı sızıntısı yaşandı. Gaz kokusunu ve sızıntıyı hisseden vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelerek incelemede bulunan polis ekipleri, patlama riski nedeniyle caddeyi trafiğe kapattı. Bölge şerit çekilerek yayaların da aracın yanına yaklaşması engellendi. İtfaiye ekipleri de olay yerinde önlem aldı. Polis ekiplerinin çabasıyla aracın sahibine ulaşıldı. Araç sahibinin gelmesiyle birlikte kapıları açılan otomobildeki gaz sızıntısının kaynağı tespit edildi. LPG tankından sisteme gaz akışı kesilerek sızıntı önlendi. İtfaiye ekipleri de bu çalışma esnasında tetikte bekledi.

Gaz sızıntısının kesilmesinin ardından otomobil olay yerinden kaldırıldı. Olayı endişeli gözlerle izleyen vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

27 Ara 2023 - 13:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel