Başkan aday adayı Söylem’den STK ve esnaflara ziyaret

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Söylem, ilçedeki meslek odalarının başkanları ve esnafları ziyaret ederek seçim süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Başkan aday adayı Söylem’den STK ve esnaflara ziyaret
Başkan aday adayı Söylem’den STK ve esnaflara ziyaret
+10
Haber albümü için resme tıklayın

 

Söylem, sivil toplum kuruluşları (STK) ve meslek odaları ile esnafların şehrin ana unsurlarından biri olduğuna vurgu yaptı.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Söylem, aday belirleme sürecinde saha çalışmalarına ağırlık veriyor. Söylem, bu çerçevede kentteki meslek odalarının başkanları ve esnaflarla bir araya geldi.

Ziyaretlerinde, Elbistan’ın gelecek vizyonuyla ilgili proje ve düşüncelerini paylaşan Söylem, “Türkiye yüzyılına doğru yürürken çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak için gayretle çalışıyoruz” dedi.

Söylem, “Elbistan’ımızın yeniden ihyası ve inşasında sorumluluk üstlenmek için elimizi taşın altına koyarak bir yola çıktık. Depremin izlerini silip Elbistan’ımızı eskisinden daha güzel bir yere dönüştürmek için şehrimizin dinamikleri olan sivil toplum kuruluşlarının desteği ve katkısını asla yabana atmayacağız. Kent ekonomisinin bel kemiği olan esnaflarımızı temsil eden sivil toplum kuruluşlarımızla diyalog kanallarını asla kapatmayacağız. İstişare ve ortak akılla bu şehri bölgenin örnek kenti yapacağız. Şahsıma göstermiş oldukları kadirşinas misafirperverliklerinden dolayı tüm STK başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Esnafların da sorun ve sıkıntılarının bilincinde olduğunun altını çizen AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Söylem, “Esnafımız da deprem sürecinden sonra ayakta kalma mücadelesi veriyor. Bir yandan ekmeğine diğer yandan da şehrine sahip çıkıyor. Biz de inşallah görev tevdi edilip seçilmemiz halinde esnafımızla omuz omuza olacağız. İnşallah Türkiye yüzyılına yakışır bir 5 yılda yeni bir Elbistan inşa edeceğiz. Elbistan’ımızın her bir sokak ve caddesinde ticari hayata destek olup şehrimizi hep birlikte kalkındırmanın gayesinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Oda başkanları ve esnaflar da, Söylem’e aday adaylığı sürecinde başarılar dilediler.

27 Ara 2023 - 12:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel