Çiçek Mahallesi muhtar adayı Yıldırım: “Sizlerin sesi olacağım”

Elbistan’da esnaflık yapan Savaş Yıldırım, ilçeye bağlı Çiçek Mahallesi’nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

 

Muhtar adayı Yıldırım, mahalle halkıyla el ele gönül gönüle bir yönetim anlayışı sergileyeceğini vurguladı.

Hizmet bayrağını daha da yukarıya taşımak istediğini belirten Yıldırım, “Ben’ değil ‘biz’ diyerek mahallemizi sahiplenip ve ihtiyaç duyulan her yerde olacağım” şeklinde konuştu.

Elbistan’da uzun süredir odun-kömür ticareti yapan Savaş Yıldırım, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Çiçek Mahallesi’nin yönetimine talip olduğunu duyurdu.

Mahalle halkının teveccühü ile muhtarlık mührünü alması halinde Çiçek’in alt ve üstyapı hizmetleri noktasında önemli bir değişim ve dönüşüme vesile olmak istediğini vurgulayan Yıldırım, “Göreve başlar başlamaz inşallah mahallemizde kangrene dönüşen sorunlara neşter vurmanın mücadelesi içine gireceğim. Bakıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine kışlık odun kömür yardımı ile ihtiyaç sahibi çocuklarımızın kırtasiye ve kıyafetle ilgili yardımlarını kapsamlı şekilde ulaşmasını sağlayacağım.

Mahallemizin en büyük ihtiyaçlarından biri de sosyal tesisler. Bu konuda da vatandaşlarımıza hizmet edecek sosyal tesislerin sayısının artması noktasında üzerime düşeni en iyi şekilde yerine getireceğim. Ev hanımlarımız meslek sahibi olsun ve ekonomilerine katkı sunsunlar diye Elbistan Halk Eğitimi Merkezi’ye birlikte meslek edindirme kursları açılması noktasında da gerekli girişimleri yapacağım. Aynı zamanda ilçemizde Kur’an Kursları için de gereken özen ve hassasiyeti göstereceğim.

Mahallemiz içinde bulunan sokak cadde ve kaldırımlarının belediye ile birlikte çalışarak yapılması, okul cami ve parklarımızın çevre temizliği ve düzenlenmesi, gençlerimiz için sosyal alanların çoğalması basketbol, voleybol tenis alanları gibi yerlerin yapılması, toplu taşıma araçlarının tesis edilmesi, çiftçi vatandaşlarımız için gerekli olan su kanallarının açılması ve temizliği de en önemli görevlerimiz arasında yer alacak” dedi.

Tüm mahalle halkının desteğini beklediğini ifade eden Çiçek Mahallesi muhtar adayı Savaş Yıldırım, “En önemlisi mahallemiz için el ele gönül gönüle birlik olup alınan kararlarımızın peşine düşmeye sizlerin sesi olmak için ben de buradayım. Tüm mahalle halkımızın desteğine talibim. İnşallah bu seçimde kazanan Çiçek Mahallesi olacak. Mahalle sakinlerimiz, 0541 614 7022 numaralı telefondan bana ulaşabilir” değerlendirmesini yaptı.

26 Ara 2023 - 16:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel