Memleket Partisi’nin Elbistan Belediye Başkan adayı Nursel Pekcan oldu

Memleket Partisi’nin 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Elbistan Belediye Başkan adayı Nursel Pekcan oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Elbistan’ın ilk kadın belediye başkan adayı olan Pekcan, “Halkımızın gönlünde kuracağımız bağla yeni bir geleceğe yürüyeceğiz” dedi.

Muharrem İnce liderliğindeki Memleket Partisi, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için Elbistan’da Nursel Pekcan’ı aday gösterdi.

Eski Elbistan Engelliler Derneği Başkanı olan ve halen de kentte esnaflık yapan Nursel Pekcan, partisinin Kahramanmaraş İl Teşkilatı’ndaki görüşmeler sonrasında netleşen belediye başkan adaylığı ile ilgili “Elbistan’a kadın eli değsin istiyoruz” diye konuştu.

6 Şubat’taki depremin acı izlerini silip Elbistan’ı yeniden ayağa kaldıracaklarını söyleyen Pekcan, “Toplumun ümitsizliğini ve gelecek kaygısından sıyrılmasını sağlayarak ‘Yarınlar Elbistan’ın olacak’ anlayışıyla hareket edeceğiz. Bizler yürekli, onurlu insanların yaşadığı, mutlu, barış içinde ve adil bir memleketin hayalini canlandıracağız; o hayal için hep birlikte çalışacağız ve Elbistan ortak paydasında buluşup geleceğimize yön vereceğiz. Elbistan’ımızı; yaşam kalitesi ve altyapı standartları yüksek, temiz, yeşil, güvenli, tarihi, kültürel ve sosyal dokusu ile huzur içinde yeniden ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Gıyas Şahin ise, “Başkan adayımız Sayın Nursel Pekcan’la omuz omuza olacağız. Elbistan’ın geleceği için çıktığı bu yolda her zaman destekçisiyiz. Elbistan’da yeni bir dönemin kapısını açmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.

 

26 Ara 2023 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel