KASKİ, 59 personel alacak

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ), Elbistan ve diğer ilçelerdeki birimlerde istihdam edilmek üzere toplam 59 personel alımı yapılacağını duyurdu.

 

KASKİ’nin internet sitesinden yayımlanan ilanda; inşaat mühendisi, makine mühendisi, jeoloji mühendisi, harita mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, çevre mühendisi, elektrik mühendisi, harita teknikeri, makine teknikeri, elektrik teknisyeni, makine teknisyeni, sayaç okuma elemanı, özel güvenlik, laboratuar elemanı, kazıcı-yükleyici operatörü, aşçı, forklift operatörü, su ustası, kanal ustası, kaynakçı ve vardiya işçisi kadrolarında personel istihdam edileceği belirtildi. Personellerin 7’sinin Elbistan’da istihdam edileceği bildirildi.

Adaylarda; vardiya sistemine göre çalışmasına engel, sağlık sorunlarının olmaması, görev yapacağı yerde ikamet etmeyi kabul etmesi, Kahramanmaraş nüfusuna (ilçeler dahil) kayıtlı olması, son müracaat tarihi itibarıyla 40 yaşını geçmemiş olması, başvurulan ve belge şartı olan unvana göre; gerekli olan öğrenim, ehliyet, operatörlük belgesi, ustalık ve mesleki yeterlilik belgelerinden birine veya birkaçına sahip olması ve başvuruda bulunacağı unvana ilişkin, en az 1 yıllık iş tecrübesine sahip olması gibi şartlar aranacak.

Başvuru şartlarını taşıyan adayların 29 Aralık 2023 Cuma gününe kadar https://www.maraskaski.gov.tr internet adresi üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar KPSS puanı ve diploma notu sıralaması esas alınarak, belirtilen pozisyon için sınav hakkı kazanacak 6 adaydan; 3’ü KPSS puanına, 3’ü ise diploma notuna göre sınava çağrılacak. KPSS puanı istenmeyen ünvanlar için 6 katı aday diploma notuna göre belirlenecek. Başvurusu kabul edilen ve sınava tabi tutulacak adaylar, kurumun internet sitesinde ilan edilecek.

                                                                                  

26 Ara 2023 - 16:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel