Polisin suç ve suçluyla mücadelesi kararlılıkla sürüyor  

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, son haftaya ait operasyonel çalışmaların istatistiklerini açıkladı.

Polisin suç ve suçluyla mücadelesi kararlılıkla sürüyor  
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nün 18-25 Aralık tarihleri arasındaki operasyonlarında; çoğunluğu zehir taciri olmak üzere 37 şahsın tutuklanması sağlanırken; uyuşturucu ve sentetik hap ele geçirildi.

Müdürlüğün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda; haklarında arama kararı bulunan 80, uyuşturucu madde ve kullanmak suçundan 22, hırsızlık suçundan 45 olmak üzere 147 kişi yakalandı. Adli makamlara sevk edilen şahıslardan 37’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aynı tarihler arasında uyuşturucu ve sokak satıcılarına yönelik çalışmalarda 109,79 gram metamfetamin ve 10 sentetik hap ele geçirildi.

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmada 10 ruhsatsız tabanca ve 1 de Kalaşnikof AK-47 marka uzun namlulu tüfek ele geçirildi.

Trafik ekiplerince; trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine neden olan 53 araca yüksek sesle müzik dinlemekten, 35 araca da abartı egzoz kullanmaktan işlem yapıldı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nün il genelinde genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

26 Ara 2023 - 16:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel