Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş için temayül yaptı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe teşkilat başkanlarının yer aldığı heyeti makamında kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş için temayül yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş için temayül yaptı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi (MKYK) Mahir Ünal’ın da katıldığı toplantıda; 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilecek isimler için teşkilat temayülü yapıldığı öğrenildi.

AK Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Vahit Kirişçi, Mevlüt Kurt, Tuba Köksal, Mehmet Şahin ve Ömer Oruç Bilal Debgici ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Mehmet Bölükbaşı ile AK Parti ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları ile belediye başkanları; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ederek deprem sonrasında şehrin güncel durumuna ilişkin bilgiler aktardı.

Heyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başta kalıcı konutların inşa süreciyle birlikte yaraların sarılması için yapılan faaliyetlere ilişkin kapsamlı sunum yaptı.

Ziyaretin en önemli gündem maddelerinden birinin ise 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkan adayı gösterilecek isimlere ilişkin yapılan temayül olduğu bildirildi.

Ziyaretle ilgili değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş’a göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını arz ederek, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulleriyle; Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve belediye başkanlarımızla Kahramanmaraş heyeti olarak şehrimizin güncel durumunu arz ettik. Zat-ı devletlerine şehrimize gösterdikleri teveccüh için şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Daima derin bir saygı ve sarsılmaz bir bağlılıkla her zaman Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alacağız. Hem dün hem bugün hem de yarın, mazlumların umudu ve dünyaya karşı gösterdiğiniz cesur duruşunuzda, sizinle birlikte yürümenin onurunu taşıyacağız. Unutmayın, siz hiçbir zaman yalnız yürümeyeceksiniz; biz her zaman, her koşulda arkanızda sizi izleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

26 Ara 2023 - 16:23 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel