Muhtar adayı Sert, maaşını SMA hastası çocuklara bağışlayacak

Rıza Sert, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Afşin’in kırsal mahallelerinden Büget’e muhtar adayı olduğunu duyurdu.

 

Büget Mahallesi’nin yönetimine talip olan Rıza Sert, gençliği ve dinamizminin verdiği avantajla çözüm odaklı bir yönetim sergileyeceğinin altını çizdi.

Büget güneş enerjisi santralinde güvenlik amiri ve saha sorumlusu olarak görev yapan muhtar adayı Sert, mahalle sakinlerinin desteğini beklediğini belirterek, “Büget Mahallemiz için yeni bir başlangıca imza atacağımıza inancım tam. Mahallemizde birlik ve beraberliği pekiştirerek Büget’in her köşesine hizmet götürmek ana ilkem olacak. Ben değil biz anlayışıyla hareket edeceğim. Büget’i, mahalle sakinlerimizle birlikte yöneteceğiz. Mahallemin ve halkımızın öncelikli sorunu ne ise bir muhtar olarak onun çözümü için elimi taşın altına koyacağım. Gençliğimin ve dinamikliğimin verdiği heyecan ve şevkle ayrım yapmadan her bir mahallelinin derdini kendi derdim kabul edip Büget’te eksikleri tamamlaya talibim. Mahallemizin çözüm bekleyen ancak göz ardı edilen birçok sorunu var. Bu sorunların çözümü de tüm kamu kuruluşları ile sağlam diyalogdan ve özverili çalışmadan geçiyor. Mahallemizin en iyi hizmeti alabilmesi için yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Tüm mahalle halkının desteğine talip olduğunu ifade eden Büget Mahallesi muhtar adayı Rıza Sert, “Mahalle halkıyla istişare içinde hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var. Bu projelerin başında muhtarlık maaşımın tamamını düzenli olarak SMA hastası çocuklara bağışlayacağım. Mahallemizle Hurman Çayı’nın arası 3 kilometre,  ben bu suyu mahallemize getirip arazilerinin sulu arazi olmasını yapmak için çalışacağım. Her zaman yanınızda, içinizden bir evladınız bir kardeşiniz olarak kalacağım. Kıymetli mahalle halkımız, beni bu zor sorumluluğu üstlenmeye hazırım” dedi.

26 Ara 2023 - 16:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel