Şerif Türk, Söğütlü Mahallesi’ne muhtar adayı oldu

Şerif Türk, Elbistan’ın kırsal mahallelerinden Söğütlü’ye muhtar adayı olduğunu açıkladı.

 

Türk, hak ve adalet vurgusu yaparak, “Mahallemizde standartların kabuğunu kırıp yenilikler kazandırmanın zamanı geldi” dedi.

Mahallede çiftçilik yapan 47 yaşındaki Şerif Türk, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Söğütlü’nün yönetimine talip olduğunu duyurdu.

Elbirliği ve istişareye dayalı bir idare anlayışını Söğütlü ile buluşturmak istediğini vurgulayan Türk, “Yetkili, gerekli üst makamlarla güçlü diyalog halinde olup mahallemizin öncelikli sorunlarını giderdikten sonra standart kabuğumuzun dışına çıkıp Söğütlü’ye yenilikler kazandırma zamanı gelmiştir. Elbirliği ve istişareye dayalı bir idare anlayışıyla mahallemizi örnek bir mahalle yapma arzusundayım. Söğütlü, merkeze en yakın mahallelerden biri olup konum itibariyle de her türlü ticaret ve sosyal gelişime açıktır. Bu özellikleri hasebiyle de daha fazla yenilikçi hizmeti hak etmektedir” diye konuştu.

Mahallesine kazandıracağı her hizmetin Söğütlü için nefes ve umut olacağını dile getiren Türk, “Bir yerleşim yerine bir hizmet giderken; bana olan hizmet komşuma zahmet olmamalı. Orada yaşayan her bireye, her canlıya hizmet olmalı. Nefes olmalı ve umut olmalıdır. İnancımızın, kültürümüzün bize verdiği şuurla ve büyüklerimizden aldığımız, gördüğümüz öğüt ve telkinlerle idareciliğin esasında kutsal bir görev olduğu kadar büyük de vebal taşıdığının bilincindeyim. Buna rağmen bu görevin verdiği sorumlulukların ve atılacak adımların hak ve adalet sınırlarını aşmadan, çiğnemeden ve çiğnetmeden yapıldığı takdirde vebal endişesi taşımanın da yersiz olduğuna inanıyorum. Bu göreve talip olmamım en güçlü sebebi budur” ifadelerini kullandı.

Muhtar adayı Şerif Türk, son olarak, “Mahalle halkımızın destek ve teveccühüne mazhar olup da mührün bizlere teslim edilmesi halinde de mahalle halkımızın güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Mahallemizdeki büyüklerimin ve küçüklerin samimiyetine güvenerek bu göreve talibim. Tüm mahalle sakinlerimiz 0544 441 5938 numaralı telefondan bana rahatlıkla ulaşabilir” şeklinde konuştu.

25 Ara 2023 - 17:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel