Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden depremzedelere kış seti desteği

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, konteyner kentte kalan depremzedelere kış seti ve gıda kolisi yardımında bulundu.

Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden depremzedelere kış seti desteği
Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden depremzedelere kış seti desteği
+3
Haber albümü için resme tıklayın

                     

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında yaraları sarmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam ediyor.

Zor günlerden geçen Elbistan’da temel ihtiyaç maddeleri, hijyen, gıda, kıyafet ve kırtasiye gibi eksikliklerin giderilmesinde önemli bir rol üstlenen Hayrat İnsani Yardım Derneği, afetzedelerin yanında olmayı sürdürüyor. Hayrat İnsani Yardım Derneği, son çalışmasıyla depremde evlerini kaybederek konteynerde yaşamak zorunda kalan depremzedelere kış seti ve gıda kolisi desteğinde bulundu. Dernek temsilcisi Şener Kara ve gönüllüler, 1300 ailenin kapısını tek tek çalarak onları soğuk kış günlerinde sıcak tutacak setleri teslim etti.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, kentte büyük yıkıma neden olan asrın felaketinin ilk gününden itibaren sahada ayak basmadık yer bırakmamaya gayret ettiklerini söyledi.

Hayra öncülük etmeyi en önemli vazife olarak gördüklerini vurgulayan Kara, “’Kul, kardeşinin yardımında olduğu müddetçe, Allah Teâlâ da o kulun yardımındadır’ şiarıyla hayırseverlerimizin emanetlerini sahiplerine ulaştırmaya, mahzun gönüllere dokunmaya ve kalpleri ısıtmaya devam ediyoruz.

Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak, depremin ilk gününden itibaren sahadayız. Felaketin acısını azaltmak, yaraları sarmak için 10 aydan fazla bir süredir birçok organizasyona imza attık Allah’a şükür. Hayırseverlerimiz ve bağışçılarımızın desteği ile mazlumlara umut olmanın gayretindeyiz. Bu gün de evlerini, yuvalarını kaybedip 21 metrekarelik konteynerde yaşamak zorunda kalan ailelerimizi ziyaret ettik. 1300 ailemize, gıda kolisi ve kışın soğuğundan koruyacak setlerimizi hediye ettik” dedi.

Acıların paylaşıldıkça azalacağına değinen Kara, “Bizler, Allah için hizmet etme aşkıyla bu yoldayız. Rabbim, bizleri hizmette daim eylesin. İnşallah, nerede bir mazlum ve mağdur varsa ona el uzatmaya gönüller yapmaya, gücümüz yettiğince dertlere deva ve çare olmaya devam edeceğiz. Cenabı Allah yapılan hayırlar mukabilinde ülkemizi ve memleketimizi her türlü bela ve musibetlerden muhafaza eylesin” değerlendirmesini yaptı.

25 Ara 2023 - 16:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel