Hayırsever esnaf Yusuf Kurnaz, Pınarbaşı’nın yönetimine talip oldu

Elbistan’da, yardım çalışmaları ve paranın geçmediği mağaza girişimi ile mağdur ve mazlumlara el uzatarak kalpleri fetheden hayırsever esnaf Yusuf Kurnaz, Pınarbaşı Mahallesi’ne muhtar adaylığını açıkladı.

Kurnaz, muhtarlığı da bir gönül erliği gibi göreceğinin vurgusunu yaparak, “Pınarbaşı’nda; halis niyet ve amaçlarla barış içinde bilinçli, planlı, faydalı, verimli çalışarak iyiliğe ve güzelliğe ön ayak olacağız” dedi.

Dulkadiroğlu Caddesi’nde uzun süredir esnaflık yapan Yusuf Kurnaz, kendisini başta yetimler olmak üzere kentteki mazlum ve mağdurların yüzü gülsün diye gönül köprüsü kurmaya adadı. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla veren al ile alan eli buluşturan Kurnaz, hayırseverlerin desteği ile açtığı Gönüllüler Mağazası’nda da kıyafet, ayakkabı ve kırtasiye gibi ihtiyaçların ücretsiz şekilde karşılanmasına vesile oldu.

Deprem sürecinde de afetzedelerin yaralarını sarmak için canla başla çalışan Kurnaz, 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Pınarbaşı Mahallesi’nden muhtar adayı olduğunu duyurdu.

Kurnaz, muhtar adaylığı ile ilgili olarak “Doğruluk ve adaleti rehber edinip en iyi hizmetleri Pınarbaşı’na kavuşturmanın savunucusu olacağız” diye konuştu.

‘Pınarbaşı’nda sevgi, dostluk ve muhabbeti yeniden keşfedelim’ çağrısında bulunan Kurnaz, şöyle devam etti:

“Doğup büyüdüğüm Pınarbaşı için ‘yeniden Bismillah’ diyerek elimi taşın altına koyuyorum. Mahallemdeki her bir insanın ümitlerini tazelemek, tüm sorunları çözülmüş bir Pınarbaşı hayaliyle bu yola çıktım. Yönetim pusulamız sürekli adalete dönük olacak. Üstlenmek istediğimiz görev ne kadar olsa da hedefe ulaşacak, Pınarbaşı halkının sesini duyuracak ve problemlerini ortadan kaldıracak azmimiz ve kararlığımız var. Taze bir ümitle yeni plan ve programlar, hizmet hamleleri, iyilik hareketleri için yola revan olduk. Gençliğin enerjisi ile, yaşanmışlığın tecrübesini birleştirip Pınarbaşı’nın geleceğini aydınlatmak için bu göreve talip olduk. Biraz daha gayret, anlayış, gönül ferahlığı, şevk ve fedakarlıkla başaramayacağımız iş yok Allah’ın izniyle.”

Tüm mahalle halkının desteğini beklediğini vurgulayan Pınarbaşı Mahalle muhtar adayı Yusuf Kurnaz, “Tebessüm, sihirli bir anahtardır ve her kapıyı açar. Tebessüm, sevgi, dostluk ve muhabbeti mahallemize hakim kılarak yeniden başlamak istiyoruz. Talip olduğumuz vazifenin her zaman başında ve hizmetin peşinde olacağız. Doğrularımızı pekiştirip, yanlışları düzelterek; küskünlük, kırgınlık varsa barışıp örnek bir mahalle öznesinde buluşmayı hedeflediğim bu yolda tüm mahalle sakinlerimizin teveccühü ve güvenine talibim” ifadelerini kullandı.

25 Ara 2023 - 14:31 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel