Üreticilere, yüzde 50 hibe destekli 99 ton kırmızı mercimek tohumu dağıtıldı

​Kahramanmaraş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, üreticilere yüzde 50 hibe şeklinde kırmızı mercimek tohumu dağıtımı gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan "Kahramanmaraş İlinde Kırmızı Mercimek Üretiminin Arttırılması Projesi" doğrultusunda tohum dağıtımı yapıldı.

Onikişubat İlçesine bağlı Bulutoğlu Mahallesinde gerçekleştirilen programa İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, İl Müdür Yardımcısı Salih İnan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Vekili Hasan Küçükönder, Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vekili Mustafa Kırbaş, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Programda, yüzde 50'si bakanlık tarafından finanse ve yüzde 50'si de çiftçi katkılı olmak üzere 99 ton kırmızı mercimek tohumluğu dağıtımı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, il genelinde üretim ve üreticinin yanında olmayı sürdürdüklerini dile getirdi.

Bilir, diğer çeşitlerde de tohumluk dağıtmayı planladıklarını ifade ederek üreticilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

25 Ara 2023 - 12:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel