Kırmızı ışıkta polis yok diye gaza basanlar cezadan kurtulamadı

Elbistan’da, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kamerası ve trafik polisi olmamasını fırsat bilerek kırmızı ışıkta durmak yerine gaza basan sürücüler, cezadan kurtulamadı.

Büyütmek için resme tıklayın

Çok sayıda sürücü, hemen her gün kaza yaşanmasına rağmen kırmızı ışığı görmezden gelmenin cezasını, 951 lirayla ödedi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda kırmızı ışık denetimi yaptı. Uygulama çerçevesinde; yasak olmasına rağmen şehir merkezine geçişte ‘U’ dönüşü yapılan ve başta ışık ihlali nedeniyle çok sık kaza yaşanan kavşakta bekleyen polis aracı, görüntülendiklerinden haberi olmadan kırmızıda durmayan sürücüleri tek tek kaydetti. Kırmızı ışık ihlali yapan araçların plakası, uygulama noktasında bekleyen trafik ekiplerine bildirildi. Burada durdurulan sürücüler, hatalarının bedeli karşılığında 951 liralık idari para cezası ile ödedi. Kural ihlali yapan sürücülere 20 bin liranın üzerinde ceza kesildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerinin bu denetimleri sürücülerin kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarına uymaları amacıyla sürdürüleceği bir kez daha hatırlatıldı.

25 Ara 2023 - 09:14 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel