Asrın felaketinde yıkılan cami yeniden yapılsın diye seferber oluyorlar

Ekinözü ilçesinin Fatihler Mahallesi’nde, asrın felaketinde yıkılan caminin yeniden yapılması için sosyal medyadan yapılan çağrıya destek çığ gibi büyüyor.

 

Elbistan, Ekinözü ve il geneli başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde yaşayan hayırseverler ve gurbetçiler, caminin yapımı için karınca kararınca yardımda bulunuyor.

Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki deprem, konutlar ve işyerlerine olduğu gibi ibadethanelerde de büyük yıkıma neden oldu. Çok sayıda cami ve minare yıkılırken büyük bölümü de az ve orta derecede hasar gördü.

Asrın felaketinin yıktığı ibadethanelerden biri de Ekinözü ilçesinin kırsal Fatihler Mahallesi’ndeki cami oldu. Mahalle halkı, minaresi ayakta kalan camiyi yeniden yapmak için kolları sıvadı. Mahalle halkı, ilk olarak Ekinözü ve Elbistan’daki hayırseverlere ulaşarak yardım istedi. Caminin kısa sürede yapılması için sosyal medyadan çağrı yapıldı. Çağrıyı gören hayırseverler, adeta yarışa girdi. Herkes, karınca kararınca yardımda bulundu. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever ise yaklaşık 150 bin lira bağışladı. Kısa süre içinde caminin yapımı için gerekli olan paranın yarısı toplandı. Diğer yarısının toplanması için de kampanya sürdürülüyor.

Mahalle halkı ise, çağrıya duyarsız kalmayan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Mahalle sakinleri, “Camimiz yapılsın diye seferber olan herkesten Allah razı olsun. Gerçekten yardımlar çığ gibi geldi ve gelmeye de devam ediyor. İnşallah hayırseverlerimizin desteği ile camimizi en kısa sürede bitirip yeniden ibadete açacağız. İyilikte yarışan hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

24 Ara 2023 - 13:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel